Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Přírodověda Vlastivěda

Stupeň vzdělání

Vybrat

Témata předmětu

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 1187

Šikana na internetu

12:34

Šikana na internetu

Čím se liší kyberšikana od šikany? Kyberšikana se odehrává na internetu, takže oběť před ní nemůže jen tak utéct. Kyberšikana souvisí i s kybergroomingem. Když po vás chce někdo odhalené fotky, hned ho nahlaste. Fotky nebo videa uveřejněné na internetu se nepovede nikdy vymazat. Svěř se rodičům nebo někomu, komu věříš. Hlavní je nebýt na to sám!

Fanfiction a fanart

11:19

Fanfiction a fanart

Pod pojmy fanfiction a fanart hledejte lidi a jejich koníčky či zájmy. A ty mohou být různé, často i trochu zvláštní. Jak se někam začlenit? Na tohle je skvělý internet, protože dokáže sdružovat lidi společných zájmů z různých zemí světa.

Děti kreslí písničky: V paneláku

02:17

Děti kreslí písničky: V paneláku

Zazpívejme si společně "hymnu" panelákového sídliště. Máte také zkušenosti s bydlením v paneláku? Co myslíte, jaký je rozdíl mezi bydlením v paneláku a bydlením v domečku? Jaké jsou výhody či nevýhody takového bydlení? A jsou děti, které zpívají písničku, s bydlením v paneláku spokojené?

Děti kreslí písničky: Nech brouka žít

02:33

Děti kreslí písničky: Nech brouka žít

Pojďte si s námi zazpívat písničku o broucích. Můžete si pak také nějakého broučka vymodelovat. Inspiraci načerpejte z videa nebo z vlastní představivosti. Zkuste odpovědět na pár otázek: Věděli byste, proč jsou i ti nejmenší broučci důležití a proč je potřeba je chránit? Poznali jste některé hmyzí kamarády z videa? A jaké brouky znáte vy?

Děti kreslí písničky: Zebra

01:39

Děti kreslí písničky: Zebra

Zazpívejte si písničku o zebře. Mimo jiné se dozvíme, že není zebra jako zebra. Podívejte se na video a zkuste v něm najít odpovědi na tyto otázky: Věděli byste, jakou zebru mají v písničce na mysli? Kde bychom ji našli? Proč se jí vlastně říká zebra a k čemu slouží? Pokud chcete, můžete si zebru namalovat a je zcela na vás, jaká bude.

Děti kreslí písničky: Hodiny

02:04

Děti kreslí písničky: Hodiny

Zazpívejte si písničku od kapely Mig 21. Jak už její název napovídá, hlavní roli v písničce mají staré hodiny. I vy si pak můžete zkusit takové hodiny nakreslit. Jako inspirace vám může posloužit videoklip k písničce. Třeba zjistíte, že takové staré hodiny máte doma nebo že visí u babičky na stěně.

Děti kreslí písničky: Píseň pro Světlušku

03:19

Děti kreslí písničky: Píseň pro Světlušku

Píseň pro Světlušku od vítězky soutěže Česko hledá SuperStar Anety Langerové je něčím speciální. Vznikla totiž za účelem podpořit nadaci Světluška, která pomáhá nevidomým lidem a lidem se zrakovým postižením. Písničku spolu s Anetou Langerovou nazpíval nevidomý zpěvák Radim Vojtek. Zkuste k písničce nakreslit obrázek, inspirovat se můžete ve videu.

Děti kreslí písničky: Želva

01:28

Děti kreslí písničky: Želva

Zazpívejte si společně písničku o želvě. Mohli bychom se z jejího příběhu nějak ponaučit? Ve videu, kde je příběh želvy výtvarně zpracován, jsou i různé dopravní značky. Poznali jste některé z nich? Dokázali byste ostatním spolužákům vysvětlit, co znamenají? Zkuste to a žádný spěch, však želva nikam neuteče.

Děti kreslí písničky: Opice

01:26

Děti kreslí písničky: Opice

Zazpívejte si písničku o opici. Podívejte se na video, ve kterém je její příběh výtvarně zpracován, a inspirujte se k nakreslení vlastního obrázku o opici. Pak se zkuste nad příběhem naší opice zamyslet. Myslíte si, že bylo správné to, co se v příběhu odehrálo? Proč?

Děti kreslí písničky: Marnivá sestřenice

02:04

Děti kreslí písničky: Marnivá sestřenice

Zazpívejte si s námi známou písničku od slavného dua Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Až dozpíváte, zkuste se nad písničkou zamyslet. Dokážete odhalit poselství, které nám písnička přináší? Uměli byste vyjmenovat další příklady lidského chování, které by se na tuto písničku hodily?

Slovíčka: Mimikry

01:57

Slovíčka: Mimikry

Seriál Slovíčka nám v tomto díle vysvětlí a ukáže, co to jsou mimikry. Mimikry slouží šelmám k oklamání oběti, například když chce tygr ulovit zebru, splyne s okolím. A zebra zase naopak používá své pruhy jako mimikry, aby splynula se stádem - a z dálky je v podstatě neviditelná. Mimikry zkrátka slouží jako klam v boji s nepřítelem. Nápady přírody jsou prostě nepřekonatelné!

Výroba velikonočních řehtaček

03:53

Výroba velikonočních řehtaček

Podle křesťanské tradice odlétají na zelený čtvrtek zvony do Říma, proto je dříve nahrazovaly řehtačky a klapačky. V některých obcích se tato tradice dodržuje dodnes. Podívejte se, jak se tyto tradiční velikonoční nástroje vyrábějí.

Načíst další videa
Probíhá načítání

Učíme se společnějeden rok. Děkujeme za váš zájem! Podívejte se, co všechno jsme spolu zvládli.

Prohlédnout
×