Hledáte pracovní listy? Na ČT edu najdete materiály pro předškoláky, žáky základních i studenty středních škol. Pracovní listy jsou rozdělené podle předmětů i témat.
Televizní reportáž s žáky porovnejte s dalšími zdroji. K dispozici máte vzpomínky pamětníků na život za železnou oponou a dobovou fotografii zachycující československého a rakouského ministra zahraničí během ceremoniálů otevírání hranice.
Televizní upoutávku s žáky porovnejte s dalšími zdroji. K dispozici máte vzpomínky účastníků koncertu a dobovou fotografii členů skupiny s prezidentem Václavem Havlem.
Televizní reportáž s žáky porovnejte s dalšími zdroji. K dispozici máte článek z časopisu k tématu restitucí malých podniků a dobovou fotografii první restaurace McDonald ‘s v Praze.
Televizní reportáž s žáky porovnejte s dalšími zdroji. K dispozici máte článek z časopisu k tématu komplikovaného odchodu sovětských vojáků z Československa a dobovou fotografii sovětské základny v Milovicích.
Televizní reportáž s žáky porovnejte s dalšími zdroji. K dispozici máte heslo „klášter“ z dobového ateistického slovníku a článek z časopisu k tématu Rajhradského kláštera z roku 1992.
Televizní reportáž s žáky porovnejte s dalšími zdroji. K dispozici máte úryvek z dobové učebnice pro pionýrské skupiny s tématem státních hranic a nutnosti jejich ochrany. Konfrontujte tyto zdroje s výsledky moderního výzkumu tematizujícího násilná úmrtí emigrantů na státní hranici.
Materiál nabízí žákům a žákyním i jejich vyučujícím různé situace jako odrazový můstek pro praktický nácvik komunikačních dovedností. Vychází z běžných skutečností, s nimiž se mohou žáci a žákyně setkat, a ukazuje na nich, v čem spočívají komunikační výzvy.
Televizní reportáž s žáky porovnejte s dalšími historickými zdroji. Novinové články dokládají změnu náhledu na neplacenou brigádnickou práci po roce 1989 a před ním.
Televizní reportáž s žáky porovnejte s dalšími historickými zdroji. Časopisecký článek a vzpomínky zachycují zkušenost mladých mužů s nástupem do povinné vojenské služby v socialistické lidové armádě v 80. letech.
Zde najdete řešení a metodické pokyny k pracovnímu listu Elektrické výboje v plynech.
Cílovou skupinou jsou žáci 2. stupně ZŠ a žáci SŠ, kteří prostřednictvím tohoto pracovního listu charakterizují hrom a blesky a popíší princip vzniku elektrického výboje. Dále se seznámí s možnostmi využití elektrických výbojů a charakterizují koronu.
Zde najdete řešení a metodické pokyny k pracovnímu listu Udržitelné zdroje energie -vodní.
Cílovou skupinou jsou žáci 2. stupně ZŠ a žáci SŠ, kteří se prostřednictvím tohoto pracovního listu seznámí s principem fungování vodní elektrárny. Budou schopni vyjmenovat největší vodní elektrárny na území ČR a popsat jejich výhody i nevýhody.