Zde najdete metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: Říkání o víle Amálce - Jak seděla v zelené kleci. Cílem metodického listu je podpora rozvoje klíčové kompetence osobnostní a sociální. Navrhované aktivity se zaměřují na vlastnosti a pocity postav, na pomoc druhým v situaci, kdy to potřebují.
Zde najdete metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: Zahrádka pod hvězdami - O strašlivém psovi. Cílem metodického listu je seznámit žáky s hodnotami soucitu, pomoci a lásky prostřednictvím příběhu inspirovaného biblickými motivy. Cílem je rovněž propojit etickou výchovu, přírodovědu, český jazyk a výtvarnou výchovu.
Vrstevnické hodnocení vychází z autonomního hodnocení a tzv. vrstevnického učení, resp. vrstevnické pomoci při učení. Jak na vrstevnické učení? Přiblíží tento metodický list. Autorkou textu je Veronika Laufková. Zdroj: Hodnocení pro učení.
Tento badatelsky orientovaný pokus umožní žákům objevit přítomnost železa
v cereáliích pomocí magnetu. Aktivita rozvíjí schopnost žáků provádět experimenty
a vyvozovat závěry na základě pozorování.
Společně s NPI jsme připravili metodickou podporu k jednotlivým dílům seriálu Čeština s Mínou a Týnou. V listu najdete několik zábavných výukových aktivit vhodných pro děti od 4 do 8 let.
Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí ze světa myslivců. Dozvíte se nejen zajímavosti o myslivcích, ale také, jak zatočit s pytlákem. (www.nzm.cz)