Na dětství bez násilí má právo každý. Jak ale poznáme, že právě v tom našem není něco v pořádku? Jak vypadá násilí a jaké může mít podoby? Co dělat, když máme my nebo někdo v našem okolí trápení? Kam se obrátit pro pomoc? Tohle všechno zjistíte s naším pracovním listem určeným žákům 1. stupně.
Jak rozpoznat varovné signály a co můžeme dělat, pokud je potřeba zasáhnout? Je důležité, aby děti rozuměly emocím, které násilné chování vyvolává, aby věděly, jak správně reagovat na situace, a aby v případě potřeby dokázaly požádat o pomoc dospělé.
Pracovní list nabízí prostor k zamyšlení nad využitím starých nepotřebných věcí. Žáci si naplánují přetvoření předmětu, který si sami vyberou, promyslí si potřebné pomůcky i finanční náročnost. Svůj plán zrealizují. Můžou pracovat samostatně nebo ve skupině.
Cílem pracovního listu je seznámit žáky prvního stupně s událostmi pojícími se se státním svátkem 17.listopadu. / Метою робочого листа є знайомство учнів першого ступеня з подіями, пов'язаними з державним святом 17 листопада.
Cílem pracovního listu je zopakovat si základní informace o udržitelném přístupu k životu. / Мета робочого аркуша – повторити базову інформацію про екологічний підхід до життя.
Náplní PL je globální téma recyklace a upcyklace. Cílem je přiblížit žákům toto téma a naučit je přemýšlet o produkci odpadu. Pracovní list může být námětem pro předmět Člověk a svět práce.