V této aktivitě mají děti za úkol najít shodné části vajíček. Každé vejce je rozděleno na dvě poloviny, jedna polovina obsahuje číslo a druhá počet kuřátek. Aktivita podporuje poznávání čísel, počítání, logické myšlení a jemnou motoriku.
Tato aktivita dětem pomáhá pochopit životní cyklus slepice. Úkolem je správně seřadit obrázky znázorňující jednotlivé fáze. Děti si tak procvičí logické myšlení a při stříhání pak jemnou motoriku.
Při této aktivitě mají děti za úkol vyčistit prasátko a najít tak čísla schovaná pod skvrnami. Čísla, která děti odhalí, označí do tabulky. Rozvíjí tak svou jemnou motoriku, poznávání čísel a vizuální percepci.
Při této aktivitě děti poznávají hospodářská zvířata a jejich užitek. Pomocí kolíčku označují, jakou surovinu nám dané zvíře dává. Rozvíjejí tak své logické myšlení, jemnou motoriku a řeč.
Tato mazací kniha obsahuje úkoly inspirované životem zvířat na statku. Děti řeší úkoly pomocí fixu, mohou je tak plnit opakovaně a rozvíjet tak jemnou motoriku, zrakové vnímání, řečové a jazykové dovednosti, matematické dovednosti a logické myšlení. Aktivity zahrnují hledání dvojic, grafomotorické c
Zde najdete metodický list k aktivitám Zahradník sklízí zeleninu a ovoce. Cílem tématu je seznámení s různými druhy ovoce a zeleniny, podpora a rozvoj smyslového vnímání – děti budou ovoce a zeleninu poznávat podle vzhledu, chuti a vůně – a zároveň posilování povědomí o zdravém stravování.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Vyhlaste ve školce soutěž. Kdo nasbírá nejvíce zážitků a užije si ten nejkrásnější podzim? V aktivitě nabízíme několik tipů na podzimní dobrodružství.
Housenky se pohybují pomocí nohou. Nohy jim slouží také k tomu, aby se lépe přichytily na povrchu. Při lezení dělají různé kreace. Pokuste se tyto kreace ztvárnit pomocí provázku.