Političtí reprezentanti Československa se v létě 1992 dohodli na rozpadu státu, ke kterému mělo dojít již za šest měsíců. Během této doby si nástupnické státy musely hlavně rozdělit majetek a vytyčit nové hranice.
V pracovním listu, který navazuje na videa v námětu, si prohlédnete sedm divů světa, připomenete si jejich osud a své znalosti následně poměříte s umělou inteligencí.
Pracovní list k námětu do výuky Domácí odboj za první světové války, který je součástí vybrané kapitoly První světová válka. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
Ekonomická transformace na počátku 90. let s sebou nesla i národnostní otázky a byla jistě i nezanedbatelnou součástí cesty k následnému rozdělení Československé republiky. V tomto pracovním listu se blíže seznámíte s okolnostmi ekonomické roviny rozdělení společného státu.
Pracovní list k námětu do výuky Válečná každodennost, který je součástí vybrané kapitoly První světová válka. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
Pracovní list, který je součástí námět do výuky o Janu Husovi, se zaměřuje na přemýšlení o širších důsledcích období husitských válek pro společnost. Pracovní list je pro souhrnné opakování látky.
Události pražského jara a srpnová okupace armádami Varšavské smlouvy poznamenaly více než dvacet let československých dějin. Mnozí významní politici komunistické strany popřeli sami sebe a své činy v roce 1968. PV tomto pracovním listu se žáci seznámí s osobnostmi roku 1968, které nesklonily hlavu.
Pracovní list je určen žákům 2. stupně základních škol a středních škol. Cílem je seznámit žáky s působením Edvarda Beneše v Československu po druhé světové válce, zejména s jeho rolí v únoru 1948. Základní pomůckou jsou videa vztahující se k tématu a internet.
Pracovní list je určen žákům 2. stupně základních škol a středních škol. Cílem je seznámit žáky s postoji československého prezidenta Edvarda Beneše v osudovém roce 1938. Základní pomůckou jsou videa vztahující se k tématu a internet.