Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

(Vel)Mistr E

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 38

Pečujeme o svůj domov

12:15

Pečujeme o svůj domov

Ať je mi domov přístavem! Co dělá domov domovem? Jak o něj pečovat? A jak se chovat ke svým blízkým? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

O umění odmítnout

12:05

O umění odmítnout

Věř mi, že to jde, říkat občas NE! Proč je důležité umět říci NE? Jak se nenechat nutit do věcí, které nám jsou nepříjemné? A jak odmítnout věci, které se nám nelíbí? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

O osamělosti

11:54

O osamělosti

Samota se někdy hodí, osamělost vždycky škodí! Jaký je rozdíl mezi osamělostí a samotou? Může se člověk cítit osamělý i mezi lidmi? A jak se chovat k člověku, který vypadá osaměle? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Cloumají s námi emoce

12:04

Cloumají s námi emoce

Proč a jak se nenechat ovládnout emocemi? Je sebeovládání přetvářka? A jak na sobě můžeme pracovat a trénovat sebeovládání? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Soužití v rodině

11:56

Soužití v rodině

V čem může být soužití v rodině problematické? Jak se chovat k ostatním členům rodiny ohleduplně? Jak najít společnou řeč a neprosazovat jen své zájmy? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

O zdravém sebevědomí

12:04

O zdravém sebevědomí

Chci být hezká! Je krása o tom, co je vidět navenek? Co to znamená mít zdravé sebevědomí? A co dělat, když se kvůli svému vzhledu cítíme špatně? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

O závislostech

12:00

O závislostech

Jsou vždy k zlosti - závislosti! Proč pro nás nejsou závislosti dobré a co nám berou? Musíme trávit veškerý čas s lidmi, které máme rádi? Co dělat, když nemůžeme nějaké činnosti odolat? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

O příkazech a poslušnosti

12:00

O příkazech a poslušnosti

V jaké situaci je potřeba poslechnout na slovo? Proč se vyplatí respektovat rady rodičů? A proč naopak nemáme poslouchat cizí lidi? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Pomáháme druhým

12:15

Pomáháme druhým

Pomocí druhým pomáháš i sobě. Jakým způsobem můžeme pomáhat druhým? Je hanba říci si o pomoc? A jak se zachovat, když nás někdo o pomoc požádá? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Etiketa při sportování

12:14

Etiketa při sportování

V zdravém těle i duch je zdravý. Co má sportování společného s etiketou? Jsou důležitější svaly nebo radost z pohybu? Jak fandit a co znamená ,,fair play“? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Přetvářka a pomluva

12:00

Přetvářka a pomluva

Když se někdo přetvařuje, tak dvojí tvář ukazuje. Co znamená přísloví: káže vodu, pije víno? Proč není vhodné se přetvařovat před blízkými lidmi? Jak mluvit o lidech v jejich nepřítomnosti? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Když jsme nemocní

11:59

Když jsme nemocní

Nemocnému projev cit, ať je zase brzy fit! Jak pomoci nemocnému, aby se cítil lépe? A jak by se měl nemocný chovat, aby se brzo uzdravil? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Načíst další videa
Probíhá načítání