Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

(Vel)Mistr E

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 38

Soužití v rodině

11:56

Soužití v rodině

V čem může být soužití v rodině problematické? Jak se chovat k ostatním členům rodiny ohleduplně? Jak najít společnou řeč a neprosazovat jen své zájmy? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

O závislostech

12:00

O závislostech

Jsou vždy k zlosti - závislosti! Proč pro nás nejsou závislosti dobré a co nám berou? Musíme trávit veškerý čas s lidmi, které máme rádi? Co dělat, když nemůžeme nějaké činnosti odolat? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Manipulace s lidmi

12:17

Manipulace s lidmi

Zmanipulovat někoho znamená přimět ho udělat něco, co nechce. Manipulátor ze sebe dělá oběť, používá účelové lichotky, vzbuzuje u druhých výčitky svědomí a využívá obyčejné slušnosti lidí. A jak se mu bránit?

Půjčit, či nepůjčit peníze?

12:10

Půjčit, či nepůjčit peníze?

„Cinkot peněz, to je slast, hon za nimi však bývá past." Mistr E pomáhá s těžkým rozhodnutím. Půjčit ze svých úspor bratrovi na vstupenku do kina, nebo ne? Naučíme se, jak v nejrůznějších reálných i pohádkových situacích obstát a zachovat se správně.

Etiketa při sportování

12:14

Etiketa při sportování

V zdravém těle i duch je zdravý. Co má sportování společného s etiketou? Jsou důležitější svaly nebo radost z pohybu? Jak fandit a co znamená ,,fair play“? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Pečujeme o svůj domov

12:15

Pečujeme o svůj domov

Ať je mi domov přístavem! Co dělá domov domovem? Jak o něj pečovat? A jak se chovat ke svým blízkým? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Odlišnosti mezi lidmi

11:55

Odlišnosti mezi lidmi

Víme, že každý z nás se něčím odlišuje od ostatních a tím je jedinečný. To ještě neznamená, že je proto horší nebo lepší. Jenom na něm záleží, jaký je.

O osamělosti

11:54

O osamělosti

Samota se někdy hodí, osamělost vždycky škodí! Jaký je rozdíl mezi osamělostí a samotou? Může se člověk cítit osamělý i mezi lidmi? A jak se chovat k člověku, který vypadá osaměle? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Když jsme nemocní

11:59

Když jsme nemocní

Nemocnému projev cit, ať je zase brzy fit! Jak pomoci nemocnému, aby se cítil lépe? A jak by se měl nemocný chovat, aby se brzo uzdravil? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Cloumají s námi emoce

12:04

Cloumají s námi emoce

Proč a jak se nenechat ovládnout emocemi? Je sebeovládání přetvářka? A jak na sobě můžeme pracovat a trénovat sebeovládání? To se dozvíte v televizní škole slušného chování.

Agresivita

11:51

Agresivita

Jak se zachovat při setkání s agresivním člověkem? O jakémkoliv projevu agresivity je dobré říct někomu z dospělých. Útočný člověk je nebezpečný, snadno nás naštve, ale je třeba vyhnout se násilí. To se může projevovat i slovním napadáním.

Chci to hned!

12:08

Chci to hned!

Neumět počkat, chtít všechno hned, to vede k nákupům bez rozmyšlení. Často nešťastným. Když se však na něco těším... To toužení je někdy krásné. Třeba čekání na narozeniny, nebo až se mi povede našetřit si na nové kolo.

Načíst další videa
Probíhá načítání