Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Pirátské vysílání

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 11

Internet: Sociální sítě

04:35

Internet: Sociální sítě

Při objevování internetu je třeba být opatrný. Na sociálních sítích lidé často sdílejí veřejně i soukromé věci, videa a fotografie. „Lajkování“ a sledování na Facebooku nebo na Instagramu člověku přijde normální, v reálu by to však vypadalo jinak.

Televize

05:27

Televize

Jaké znáte druhy televizí? Pořad seznamuje s veřejnoprávní a soukromou (komerční) televizí a s jejich charakteristikami. Popisuje, v čem jsou si podobné a v čem se liší.

Seriály

05:50

Seriály

Jak moc jsou seriáloví hrdinové vzdálení od normálního života? Lidé, kteří seriály sledují, si mnohdy ani neuvědomují, že realita je naprosto odlišná.

Co jsou média?

05:52

Co jsou média?

Média jsou komunikační prostředky, které umožňují přenos informace nejméně mezi dvěma stranami. Pořad vyjmenovává, co všechno můžeme zařadit mezi hromadné sdělovací prostředky.

Reportáž

08:59

Reportáž

Víte, co je to reportáž? A v čem spočívá vyvážené zpravodajství? Piráti vám to názorně ukážou.

Reklama: Historie a současnost

10:46

Reklama: Historie a současnost

Pořad se věnuje historii a současnosti reklamy – její počátky sahají až do starověkého Egypta, kdy se týkala otroctví. Vysvětluje, jak dnes vzniká televizní reklama a reklama na internetu.

Šíření informací

10:15

Šíření informací

Pořad se věnuje tomu, jak moc je zpráva o nějaké události závislá na tom, kdo a jak o ní informuje. Popisuje, jaké jsou „fauly“ dnešních novinářů a jak přenos informace ovlivňoval samotnou zprávu v historii komunikace.

Jak se dělá hvězda

09:48

Jak se dělá hvězda

Média jsou schopná udělat celebritu téměř z kohokoliv. Pasáž řeší, proč se média zajímají mnohem více o celebrity než o významné osobnosti naší společnosti.

Média a móda

10:22

Média a móda

Pořad o tom, že média hrají velkou roli v tom, jak chtějí lidé vypadat a oblékat se, protože udávají tzv. módní trendy.

Problém hráčské závislosti

12:23

Problém hráčské závislosti

Pasáž hledá odpověď na otázku, jak člověk pozná, že je závislý na počítačových hrách. Takový případ nastává v momentě, kdy se pro něj virtuální svět her stane důležitější než svět reálný.

Nebezpečí reklamy

09:31

Nebezpečí reklamy

Pasáž odhaluje, v čem se skrývá nebezpečí reklamy. Může v nás posilovat stereotypy a předsudky vůči ostatním lidem. Reklama často neukazuje skutečný svět, ale jen jeho zjednodušenou kopii.

Probíhá načítání