Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Krotitelé dluhů

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 47

Dluh po manželovi

04:21

Dluh po manželovi

Finanční poradci se vracejí k případu ženy, která musí splácet dluhy po manželovi, a diskutují o něm s žáky ve školní třídě. Ukázka zahrnuje i debatu o předmanželské smlouvě a exekutorech.

Bezdomovec a jeho finanční situace

02:31

Bezdomovec a jeho finanční situace

Mladý bezdomovec popisuje svoji rodinnou situaci. Otec i matka byli alkoholici, většinu času byl vychováván prarodiči. Protože se nepřihlásil na úřad práce, dostal se do finančních problémů – jeho dluh na zdravotním pojištění už řeší exekutoři.

Rozpočet studentky na vysoké škole

03:09

Rozpočet studentky na vysoké škole

Studentka vysoké školy ukazuje svůj měsíční rozpočet. Příjem má pouze od rodičů, brigádu si při studiu nemůže dovolit. Video zahrnuje také anketu mezi studenty vysokých škol o tom, odkud čerpají finance.

Šetření versus hypotéka

05:09

Šetření versus hypotéka

Mladý pár zkouší poprvé v životě dva měsíce šetřit „do prasátka“. Finanční poradci v pořadu uvádějí rady, jak by se měl člověk připravit na rozhodnutí, když si chce vzít hypotéku nebo půjčku. Ideálně by si měl žadatel o úvěr vyzkoušet žít chvíli tak, jako by už úvěr musel splácet.

Závislost na nakupování

01:48

Závislost na nakupování

Příběh mladého páru, který žije spolu, je bez dluhů a slušně vydělává, ale neumí ušetřit peníze. Mladá žena má totiž problém se závislostí na nakupování.

Půjčka od lichváře

02:25

Půjčka od lichváře

Příběh rodiny, která si vzala půjčku na rekonstrukci domu od soukromníka, protože banka už jim další půjčky odmítla. Avšak smlouva od soukromníka byla pro manžele velmi nevýhodná – jednalo se totiž o lichvu.

Dluhy kvůli lásce

03:23

Dluhy kvůli lásce

Příběh mladé ženy, která si ze zamilovanosti vzala vysoký úvěr, aby její přítel mohl splatit své dluhy. Po rozchodu dluhy zůstaly ženě a ta se vrací bydlet k matce a musí se s dluhy vyrovnat sama.

Dluhy mladé matky po návratu z léčebny

10:15

Dluhy mladé matky po návratu z léčebny

Mladá žena brala už od základní školy drogy a nakonec skončila na pervitinu. Dostala se do dluhů a přišla o manžela i syna. Když podruhé otěhotněla, pomohlo jí to k rozhodnutí něco se svým životem udělat. Po návratu z léčebny ji ale dostihly dluhy.

Dluhy kvůli drogám

02:42

Dluhy kvůli drogám

Mladá žena popisuje svoji dluhovou situaci, do níž se dostala kvůli drogám, které užívala po dobu pěti let.

Finanční bilance zadlužené rodiny s postižením

09:45

Finanční bilance zadlužené rodiny s postižením

Příběh téměř slepého otce rodiny, který žije s manželkou a dvěma dcerami. Sám je v invalidním důchodu, ale přivydělává si jako masér. Jeho žena nemůže pracovat kvůli psychické poruše. Toužili po vlastním bydlení, a tak si vzali úvěr na koupi a rekonstrukci bytu. Ta se ale prodražila a oni se dostali do situace, kdy nezvládají splácet.

Úvěr poskytnutý v nevhodný moment

21:26

Úvěr poskytnutý v nevhodný moment

Pořad ukazuje těžkou životní situaci ženy, která má velký dluh z půjček, jež jí byly poskytnuty i přes její závažnou nemoc – schizofrenii. Vyprávění o hledání cesty ven z této dluhové pasti.

Finanční rozhodnutí: Druhé dítě, nebo dům?

02:07

Finanční rozhodnutí: Druhé dítě, nebo dům?

Video ukazuje rozdílné názory partnerů: žena chce dům místo bytu, a to i za cenu toho, že by její dítě zůstalo jedináčkem. Oproti tomu partner by chtěl druhé dítě a myslí si, že jsou schopni finančně utáhnout dvě děti i hypotéku.

Načíst další videa
Probíhá načítání