Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

DVA3

Další rozměr pro tvůj monitor. Magazín o tvořivosti a počítačových hrách.

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Od industriálních robotů po androidy ze sci-fi
01:43

Od industriálních robotů po androidy ze sci-fi

Co jsou zač roboti a jak vzniklo slovo robot? Vypadají všichni roboti jako lidé? A používají se opravdu nebo stále patří jen do sci-fi? Dozvíme se také, co jsou to Asimovovy zákony robotiky.

Drony: Co jsou zač?
01:38

Drony: Co jsou zač?

Drony neboli bezpilotní letouny se používaly už před sto lety. Dnes si je může pořídit skoro každý. Bez regulací to ale nepůjde, drony rozhodně nejsou hračka a vzdušný prostor není pro každého.

Roboti pro výuku programování
01:40

Roboti pro výuku programování

Ozobot, Edison, LEGO Mindstorms… Co mají společného? Jde o roboty či robotické stavebnice určené pro výuku programování! Můžete je naučit sledovat čáru, vyhýbat se překážkám, reagovat na světlo nebo třeba choreografii na vaši oblíbenou písničku.

Hoaxy
01:26

Hoaxy

Hoaxy neboli falešné poplašné zprávy. Většinou za nimi stojí něčí nekalý úmysl nebo snaha ovlivnit určitou skupinu lidí. Jak takovou zprávu poznáte? Jaké jsou její typické znaky?

Co umí roboti
01:11

Co umí roboti

Experimentální roboti americké armády umí opravdu zajímavé kousky. Roboti ale mohou také pečovat o osamělé seniory nebo například rozvážet pizzu.

Robotické soutěže
01:40

Robotické soutěže

Jaké úkoly mají roboti v robotických soutěžích? A může se do takové soutěže přihlásit kdokoli? Jak taková soutěž probíhá a kde se robotické soutěže konají se dozvíte ve videu.

Praktické využití dronů
01:41

Praktické využití dronů

Drony by šlo použít k mnoha účelům. Různé organizace například testují drony při doručování zásilek. Drony zkouší používat i humanitární organizace při přírodních katastrofách k doručování potravin a léků. Drony by mohly také pokrývat internetem odlehlá místa. A jak vypadá ohňostroj z dronů?

Závody s drony
01:20

Závody s drony

Opravdu už se pořádají závody s drony? A jak takový závod může vypadat? Jak vypadá pohled jejich pilotů? Několik závodů dronů se uskutečnilo i u nás v České republice, tak trénujte a jednou se takového závodu možná také zúčastníte.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání