Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Děti kreslí písničky

Animovaný videoklip vytvořený z výtvarných prací dětí, které byly inspirovány melancholickou písničkou Lenky Nové.

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Děti kreslí písničky: Nesem vám noviny
02:43

Děti kreslí písničky: Nesem vám noviny

Animovaný videoklip ilustrovaný výtvarnými pracemi dětí na motivy vánoční koledy „Nesem vám noviny“ vás naladí na vánoční atmosféru. Můžete si píseň zazpívat a nebo vás inspiruje k vytvoření vlastního obrázku.

Píseň sněhové vločky
01:52

Píseň sněhové vločky

Zazpívejme si společně píseň o sněhové vločce a zároveň se nechme inspirovat, jakými způsoby si můžeme sami nejen vločku vyrobit domů jako dekoraci. Např. vystřihnout z papíru nebo vytvořit z jiných materiálů.

Chumelí
01:58

Chumelí

Vydejme se společně do chumelenice a nechme na sebe padat vločky v podobě tónů písničky i obrázků se sněhovou tematikou. Poznáte, jakými různými způsoby děti ve videu svá výtvarná díla vytvořily? Nechte se inspirovat k tvorbě.

Děti kreslí písničky: Labutě
01:37

Děti kreslí písničky: Labutě

Nechme se pomocí písničky zanést k řece Dyji, kde se podle textu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře nehnutě kolébají labutě. Zkuste zpívat s námi, a nebo si můžete labutě nakreslit.

Děti kreslí písničky: Znám křišťálovou studánku
01:29

Děti kreslí písničky: Znám křišťálovou studánku

Písnička nás zavede do hlubokého lesa, kde se nachází křišťálová studánka. Podívejte se na výtvarné a hudební ztvárnění známé básně Josefa Václava Sládka v podání Hany Zagorové. Zazpívejte si s námi!

Prodavač: Michal Tučný
02:16

Prodavač: Michal Tučný

Seriál Děti kreslí písničky vám v animovaném videoklipu vytvořeném z výtvarných prací dětí představí píseň Prodavač, kterou zpívá Michal Tučný.

Sandály: Petr Skoumal
01:50

Sandály: Petr Skoumal

Seriál Děti kreslí písničky vám v animovaném videoklipu vytvořeném z výtvarných prací dětí představí píseň Sandály, kterou zpívá Petr Skoumal.

Kdyby prase mělo křídla: Petr Skoumal
01:32

Kdyby prase mělo křídla: Petr Skoumal

Seriál Děti kreslí písničky vám v animovaném videoklipu vytvořeném z výtvarných prací dětí představí píseň Kdyby prase mělo křídla, kterou zpívá Petr Skoumal.

Zobrazit další videa

Náměty k výuce

6 námětů

Pracovní listy

17 pracovních listů Další listy

Pracovní list: Nesem vám noviny

Procvičte si, jak dobře znáte text koledy Nesem vám noviny.

Vánoční koleda: Nesem vám noviny

Naučte se s námi koledu Nesem vám noviny. Můžete se ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.

Pracovní list: Rok s labutí

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o labutích, o tom jak žijí a jak je můžeme pomoci ochránit.

Pracovní list: Prodavač

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají notoricky známou českou píseň od Michala Tučného - Prodavač.
Probíhá načítání