Jedno téma, spousta nápadů. Pod každým Okruhem najdete různorodé "Náměty do výuky" plné videí a pracovních listů. Okruhy vám tak umožní nahlížet jedno téma z odlišných úhlů pohledu. Vybírat můžete přehledně i podle předmětů a stupňů vzdělávání.
Komplexitu a dokonalost lidského těla si, pokud jsme zdraví, většinou moc neuvědomujeme. Přesto jde o systém, který je i přes veškerý pokrok moderní vědy velmi křehký. Ukážeme si, co všechno o téhle…
Přinášíme vám ucelený přehled panovnických rodů a představitelů všech státních útvarů, které na území dnešního českého státu kdy existovaly. Naše dějiny jsou pestré a plné dramatických zvratů. Hmotné…
Život posledního československého a prvního prezidenta novodobého českého státu byl plný tak dramatických zvratů, že by je nejspíš ani on sám nedokázal napsat. Je poměrně lákavé pohlížet na ně jako…
Arcivévodkyně rakouská, královna uherská a česká, vévodkyně parmská a burgundská, hraběnka tyrolská, panovnice habsburské říše. Matka 16 dětí, z nichž 7 úspěšně dosadila na evropské trůny.…
Tančíte vy a vaši žáci rádi? Nebo mají vaši žáci sen zazářit na tanečním parketu? Co není, může být! Základní společenské tance by měl ovládat každý, stejně jako pravidla společenského chování.…
Hudební a pohybové činnosti
·
Člověk a společnost
·
Výchova ke zdraví
Česká literární tvorba je stejně pestrá a různorodá, jako jsou její autoři. Samozřejmě se také vyvíjí v čase a podle okolností, v nichž vznikala a vzniká. Alois Jirásek tvořil za úplně jiných…
Proč má smysl chodit k volbám? Volby jsou v zastupitelské demokracii nejmocnějším nástrojem, kterým může občan ovlivnit fungování a směřování státu. Voliči o tom rozhodují na několika úrovních.…
Vánoce jsou pro většinu lidí - a hlavně pak dětí - těmi nejoblíbenějšími svátky v roce. Však kdo by se netěšil na volné dny, dárky a Ježíška, pohádky nebo plné tácy cukroví. To všechno nás ale čeká…
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
ČJ a literatura
·
Hudební a pohybové činnosti
·
Výtvarné a pracovní činnosti
·
Hudební výchova
·
Člověk a svět práce
·
Výtvarná výchova
V polovině listopadu roku 1989 došlo nejen v našich dějinách ke zvratu, který znamenal konec studené války, totalitního režimu, pád Sovětského svazu a jeho satelitů. Evropa, rozdělená železnou oponou…
Dějepis
·
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
Člověk a společnost
Svátek svatého Václava slavíme jako Den české státnosti. Jaká byla životní a politická cesta knížete Václava? Proč se stal světcem, patronem české země, symbolem kulturním i společenským? Jaká byla…
28. října 1918 se splnil sen mnoha tehdejších Čechů a Slováků. Díky úsilí Tomáše Garrigua Masaryka a dalších vznikl uprostřed Evropy nový stát s názvem Československo. Alois Rašín, Antonín Švehla,…
Olympijské hry jsou zajímavé nejen pro svou barvitou historii, která se píše dodneška. Kam se bude tento sportovní svátek vyvíjet v budoucnosti, je otázkou. V námětech se podíváme na dávnou historii…