Okruh pro:

Měsíc knihy: Březen patří (nejen) pohádkám

Březen je už od roku 1955 oslavou čtení, vyprávění a knížek. Čtení a poslouchání je totiž aktivitou, která nám pomáhá rozvíjet mnohem víc než slovní zásobu. Taky empatii, schopnosti porozumět druhým, a tím nakonec i sobě samému. Čtete rádi? Nebo raději posloucháte, když vám čte někdo jiný? Ať tak či tak, máme pro vás několik námětů, které si kladou za cíl inspirovat vás k rozvinutí čtenářské vášně.

Známé osobnosti vám představí to nejoblíbenější ze svých dětských knihovniček. Srovnáme si, jak to vypadá, když dva dělají totéž, ale není to totéž. Tedy srovnáme si stejné příběhy v próze a poezii. A samozřejmě nemohou chybět ani největší osobnosti naší i světové dětské literatury. Tak se pohodlně usaďte a nechte se vtáhnout do příběhů, které milují nejen děti, ale i jejich rodiče.

Měsíc knihy

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

18 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

7 listů

Pracovní list: Čapek J., Svěrák Z., Andersen H. CH.

K následující aktivitě děti budou potřebovat nůžky a lepidlo. Nejdříve je dobré se zamyslet, co už o těchto autorech (Josef Čapek, Zdeněk Svěrák, Hans Christian Andersen) děti ví. Po skončení aktivity věnujte čas sdílení, co nového se děti dozvěděly.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura
Časová náročnost:
25 minut

Aktivita k rozvoji čtenářské, digitální a matematické kompetence: Poznej a zakóduj pohádku

Žák si osvojí jeden ze způsobů kódování a dekódování informace – kódování obrázkem. www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura
Informatika
Matematika
Štítek Digitální kompetence
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 109

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání