Námět do výuky pro:

Slavíme Halloween: Abrakadabra je tu Halloween!

Protože Halloween je svátek, který se k nám rozšířil z anglosaských zemí, nenecháme si ujít příležitost procvičit si halloweenská slovíčka v angličtině. Co o Halloweenu víte? Kdy, proč a jak se slaví? To si prosvištíme s UčíTelkou a procvičíme v pracovních listech. Taneční hrátky nám ukáží, jak čarodějové a čarodějnice tancují, a to nejen o Halloweenu. Naučíme se také písničku o strašidýlku s krásným českým jménem. I když tenhle svátek vypadá strašidelně, jeho oslavu si skutečně užijeme.

Slavíme Halloween

Pro všechny šikovné ruce jsou tu Šikulové a jejich dobré nápady a podrobné návody. Naučí nás vyrobit si s pomocí několika jednoduchých pomůcek strašidelnou masku na oslavu. Jako rekvizitu si můžete také vyrobit ducha na strašení kamarádů. Jak? I to vám ukážeme. Halloween totiž nemusí být vždycky nutně jen o dýních a svíčkách. Nechte se inspirovat. Fantazie je totiž jednou z věcí, kterých není o Halloweenu nikdy dost.

Videa k námětu

Okruhy

Halloween je svátek, který do naší kultury proniká stále víc a víc. No a proč ne. Je s ním totiž dost legrace a hlavně jeho tradice je mnohem starší než celé Spojené státy americké. Jak stará?…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka
15 3

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání