travici-soustava

Trávící soustava: dobře namazaný stroj

Zkuste si tipnout, co má trávení společného se zubním kazem. Správně, jsou to bakterie. Že si máte čistit zuby, vám asi vysvětlovat nemusíme. Možná ale nevíte, že trávicí soustava člověka měří osm metrů. Jak se nám vejde do břicha? A jak vlastně funguje? Zjednodušeně řečeno: jako dobře namazaný stroj.

Trávící soustava: dobře namazaný stroj

Všechno to ale začíná v ústech, která jsou, ať se vám to líbí, nebo ne, plná bakterií. A ty jsou také zodpovědné za všechny problémy se zuby, s jakými se můžeme potkat. Vysvětlíme si, že zubní lékařky a lékaři opravdu nepřehánějí, když stále dokola mluví o prevenci a hygieně. A také si povíme, proč se slepému střevu říká slepé, co se stane, když se zanítí, a jak si s tím poradí lékaři i přes všechny Hurvínkovy lumpárny. O čem to mluvíme? Podívejte se sami. 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Trávicí soustava

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ. k námětu do výuky Trávicí soustava, který je součástí vybrané kapitoly Lidské tělo. Porovnejte si základní informace o trávicí soustavě z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Trávicí soustava - pro učitele

Pracovní list s řešením pro učitele 2. stupně ZŠ. k námětu do výuky Trávicí soustava, který je součástí vybrané kapitoly Lidské tělo. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Okruhy

Komplexitu a dokonalost lidského tělo si, pokud jsme zdraví, většinou moc neuvědomujeme. Přesto jde o systém, který je i přes veškerý pokrok moderní vědy velmi křehký. Ukážeme si, co všechno o téhle…

Přírodopis · Biologie
7 0 0

ČT edu nejsou pouze videa

868

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání