Námět do výuky pro:

Superpotraviny

Mluví se o nich posledních pár let v souvislosti s jejich blahodárnými účinky na lidské zdraví. Přitom umějí být velmi nenápadné. Třeba fazole. Ty jsou skutečným chameleonem, pokud jde o jejich použití v kuchyni. Kolik druhů jich vlastně je? Co přinesly do jídelníčků kovbojů a jak změnily světové dějiny?

Superpotraviny

Ukážeme si také, co všechno umí oves a kdo a kdy vymyslel ovesné vločky. A odkud a jak se do celého světa rozšířily banány. Možná se budete divit, ale nebylo to z Afriky ani Jižní Ameriky. Proč se jedná o ideální svačinku? Co je quinoa? Proč si jí lidé tak dlouho nevšímali a najednou se hřeje na výsluní popularity? Není na tom nic divného, svědčí mozku, střevům i dalším orgánům. Tím náš výčet ale zdaleka nekončí.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Soutěž Plodina roku –⁠ oves nebo fazole?

Pracovní list je určen pro žáky 1. stupně ZŠ. Ti v něm budou pracovat s informacemi o ovsu a fazolích, které se dozví ve videích.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Výchova ke zdraví

Pracovní list: Quinoa – strava nejen pro meziplanetární lety

Pracovní list je určen pro žáky 1. stupně ZŠ. Cílem pracovního listu je seznámit žáky se superpotravinou zvanou quinoa.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Výchova ke zdraví
Štítek Digitální kompetence

Pracovní list: Kakao –⁠ ten správný bob

Tento pracovní list je určen pro žáky 1. stupně ZŠ. Jeho cílem je podle obrázkové osnovy popsat cestu kakaa z Ameriky do Evropy a vymyslet podle vzoru Mayů platidlo.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Výchova ke zdraví

Okruhy

Zdravá strava je důležitá pro náš zdravý život. A abychom se mohli zdravě stravovat, potřebujeme se vyznat v tom, co je pro náš organismus dobré a co nikoliv. Navíc, dějiny potravin jsou plné…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka · Výchova ke zdraví
21 16

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání