Okruh pro:

Jíme zdravě

Zdravá strava je důležitá pro náš zdravý život. A abychom se mohli zdravě stravovat, potřebujeme se vyznat v tom, co je pro náš organismus dobré a co nikoliv. Navíc, dějiny potravin jsou plné zajímavých příběhů, náhod a bohužel i omylů. Proč se dnes, v době blahobytu, spousta z nás rozhoduje krmit své tělo věcmi, které mu nejen neprospívají, ale dokonce i škodí? Co nás láká na nezdravém jídle?

Představíme vám základy vyváženého jídelníčku. Čím více informací o jídle máme, tím lépe se můžeme rozhodovat. Pak si teprve z nabídky na trhu můžeme vybrat potraviny, které nám budou dobrým sluhou. Co je to superpotravina? A jaké zdánlivě přehlížené či málo známé potraviny stojí za pozornost? Existuje závislost na nezdravém jídle? Jak ji poznáme a jak se zbavíme nezdravých návyků? Své znalosti ohledně zdravého jídelníčku si můžete ověřit s pomocí našich pracovních listů.

Jíme zdravě

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

21 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

16 listů

Pracovní list: Špatné vs. správné stravovací návyky

Pracovní list je určen pro žáky 1. stupně ZŠ. Jeho cílem je umožnit žákům rozlišit špatné a správné stravovací návyky.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Výchova ke zdraví

Pracovní listy: Jíme zdravě

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně ZŠ. Děti se dozví více o zdravých potravinách a zároveň se naučí si ověřovat informace pomocí digitálních technologií.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Výchova ke zdraví
Štítek Digitální kompetence
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání