hracky-ktere-odolavaji-casu

Námět do výuky pro:

Hračky, které odolávají času

Položte dětem následující otázky: Víte, co je to speedcubing? Podle čeho se jmenuje nejznámější česká hračka? Která to je? A kolik profesí zastane Igráček? Jak dlouho trvá postavit Eifellovku z Lega? Není divu, že neznají odpověď na každou otázku! Historie Rolls-Royců mezi hračkami je prostě zajímavá a často i kuriózní. Pojďte ji společně s dětmi prozkoumat!

Hračky, které odolávají času

Když začala dánská společnost Lego vyrábět první plastové kostičky, nevypadalo to, že o ně bude nějaký extra zájem. A dnes? Kostek Lego je na světě 62krát více než lidí! Česká stavebnice Merkur, kterou pro svůj objev kontaktních čoček použil i světově proslulý vynálezce Otto Wichterle, se po téměř století své existence málem přestala vyrábět a zachránil ji až nadšenec, který si s ní v dětství sám rád hrával. Hračky jsou zkrátka dobrodružství. A tím nechceme urazit jojo, které je vlastně i sportovní disciplínou. Jaká hračka je vaše oblíbená?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Lego

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znáte stavebnici Lego. Pokud ji máte doma, můžete si z ní postavit například dům, nebo cokoliv jiného. Víte, kdy bylo Lego poprvé vyrobeno?
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Pracovní list: Rubikova kostka

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co všechno víte o Rubikově kostce. Pokud ji máte doma, můžete si vyzkoušet, jak rychle ji dokážete složit.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Pracovní list: Stavebnice Merkur

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znáte stavebnici Merkur. Pokud ji máte doma, můžete si z ní něco postavit. Inspirovat se můžete i ve videu.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Pracovní list: Yoyo a Jojo

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znáte jojo (nebo yoyo). Věděli jste, co všechno se s jojem dá dělat? Zkuste si s jojem nějaký trik, který jste viděli ve videu.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Pracovní list: Igráček

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co všechno víte o Igráčkovi. Znáte tuto figurku, která umí snad všechna povolání? Zeptejte se rodičů, určitě si Igráčka pamatují ze svého dětství.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Okruhy

Den dětí se u nás poprvé oficiálně slavil 1. června 1951, tedy přesně před sedmdesáti lety. Tudíž bychom mu letos chtěli věnovat trochu více pozornosti, než je obvyklé. Připravili jsme pro vaše žáky…

Prvouka · Přírodověda Vlastivěda · Hudební a pohybové aktivity · Hudební výchova · ČJ a literatura
25 18

ČT edu nejsou pouze videa

928

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání