Námět do výuky pro:

Dobroty našich rodičů, babiček a dědečků

Časy se mění, některé věci však u dětí zůstávají oblíbené navzdory generacím. Třeba jízda na kole, míčové hry, pohádky, Vánoce, prázdniny a sladkosti. Kdo by je nemiloval? Pojďte se s dětmi se podívat, na čem si pochutnávali naši předkové, a které z těchto dobrot nám zůstávají dodnes.

Dobroty našich rodičů, babiček a dědečků

Věděli jste, že žvýkačku si vychutnával už pračlověk? A že lentilky vznikly v Čechách? Tak vidíte! Máme toho pro vás ještě víc. Třeba návod na výrobu křížal, což je lahůdka, kterou si také užívají celé generace. A kde, kdy a na počest kterého panovníka vznikly piškoty? Jaký je příběh naší nejslavnější čokoládovny? O tomhle všem si do detailu povyprávíme. Asi není náhodou, že všechny dobroty, které vám představíme, určitě důvěrně znáte i vy. Jsou zkrátka prověřené časem!

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Piškoty a sušené ovoce

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají pochutiny, které jedli už naši předkové - piškoty a sušené ovoce.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Pracovní list: Lentilky a žvýkačky

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co vědí o sladkostech, které jedli už naši předkové - lentilkách a žvýkačkách.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Pracovní list: Výroba čokolády Orion

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají českou čokoládu Orion. Dozvíte se například, kdy byla tato společnost založena a jak je to s ní nyní.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Okruhy

Den dětí se u nás poprvé oficiálně slavil 1. června 1951, tedy přesně před sedmdesáti lety. Tudíž bychom mu letos chtěli věnovat trochu více pozornosti, než je obvyklé. Připravili jsme pro vaše žáky…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka · Hudební a pohybové činnosti · ČJ a literatura · Hudební výchova
25 18

ČT edu nejsou pouze videa

990

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání