Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
ze-zivota-vodnich-ptaku

Námět do výuky pro:

Obrazy ze života vodních ptáků

Jak žijí volavky, husy a rybáci? Čím se živí, jak hnízdí a pečují o mláďata? Kdo na zimu odlétá do teplých krajin a kdo zůstává celý rok? Co je to tokání? Jak rychle umí létat kachna? Jaký je rozdíl mezi rackem a rybákem? Nabízíme vám několik sond do života ptáků, kterým dává obživu voda.

Ze života vodních ptáků

Jaké okřídlence můžete potkat u jezírek, řek a rybníků? Jak se z tvrdých vajíček stávají pískající, vrtící se chomáčky? Ukážeme vám, jak probíhá ptačí výchova a rodičovství. Podíváme se, jakým nástrahám musejí vodní ptáci čelit, jak loví a čím krmí mláďata. Ta, chtějí-li se dožít dospělosti, si musejí dávat pozor na lišky a kuny i další nebezpečí. Ptačí život je zkrátka jedno velké dobrodružství. Co jste si o něm zapamatovali? To zjistí náš pracovní list.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Příběh labutě

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o labutích.

Pracovní list: Rok s labutí

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o labutích, o tom jak žijí a jak je můžeme pomoci ochránit.

Pracovní list: Vývoj racka

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o vývoji racka chechtavého.

Vybrané kapitoly

Voda, základ života

Z vody povstal život na zemi. Od prvoků k obojživelníkům, ptákům a savcům a ve finále k člověku bychom nedošli, nebýt magické substance známé jako H2O. Naše planeta by bez vody byla jen pustinou.…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Voda, základ života

ČT edu nejsou pouze videa

846

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání