Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Vítaní a nevítaní obyvatelé zahrady: Pssst! Kdo všechno žije v zahradě?

Jak vypadá anatomie hlemýždě? A čím se liší od slimáka? Proč je zahrádkáři nemají rádi? Jak to, že je krtek, další postrach zahrádkářů, vlastně užitečný? Čím půdní biology fascinuje obyčejná žížala? A výtvarníky ježek? Pojďme s dětmi nahlédnout do zajímavých životů zdánlivě obyčejných živočichů, kteří se v našich zahradách vyskytují tak běžně, že jsme se nad jejich kouzlem už dávno přestali pozastavovat.

Vítaní a nevítaní obyvatelé zahrady

Máme pro vás dramatický příběh Pajdy, ježka východního, k němuž osud nebyl příliš laskavý. Nakonec se na něj ale usmálo štěstí. Jak to s ním dopadlo, se podívejte sami. Zjistíme také, že běžec indický je vlastně kachna a budeme mít také možnost obdivovat zdánlivě okoukanou krásu sýkorky, jednoho z našich nejhojnějších ptáků.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Hlemýžď nebo slimák?

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s rozdíly mezi hlemýžděm a slimákem. Žák se naučí popsat části těla hlemýždě. Pracovní list je součástí námětu Vítaní a nevítaní obyvatelé zahrady z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Zajímavosti o žížalách

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky se žížalami. Pracovní list je součástí námětu Vítaní a nevítaní obyvatelé zahrady z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Zajímavosti o ježkovi

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s ježkem. Pracovní list je součástí námětu Vítaní a nevítaní obyvatelé zahrady z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Krtek

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s krtkem a ukázat jim, proč je tento živočich důležitý. Pracovní list je součástí námětu Vítaní a nevítaní obyvatelé zahrady z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Sýkora koňadra

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky se sýkorami. Pracovní list je součástí námětu Vítaní a nevítaní obyvatelé zahrady z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Indický běžec

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s vodními ptáky (labuť, kachna, husa, běžec indický). Pracovní list je součástí námětu Vítaní a nevítaní obyvatelé zahrady z vybrané kapitoly Zahrada.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání