Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
Vánoční zpívání

Vánoční zpívání: Štědrej večer nastal…

Oslavy vánočních svátků si lze bez koled představit jen těžko. Jejich historie sahá až do 13. století a podle legendy byl autorem vůbec první koledy sám svatý František z Assisi. Zazpívejte si s námi pár více i méně známých písní, které provázejí oslavy Kristova narození a pomáhají nám navodit slavnostní náladu.

Stáhnout materiály

vanocni-zpivani

Hudba k Vánocům i času adventu neodmyslitelně patří. Vánoční zpívání nám pomáhá se zastavit, nechat se vtáhnout do atmosféry asi nejkouzelnější části roku, a je přitom jedno, jestli u toho sněží, nebo je bláto, a jestli jsme v barokním kostele, nebo doma v obýváku. Zpěv je meditace sama o sobě a taková společně zazpívaná koleda nás jistě všechny příjemně naladí. Znáte všechny koledy, které pro vás v této kolekci máme? A kterou máte nejraději?

Zobrazit další materiály
Děti kreslí písničky: Nesem vám noviny

02:43

Děti kreslí písničky: Nesem vám noviny

Animovaný videoklip ilustrovaný výtvarnými pracemi dětí na motivy vánoční koledy „Nesem vám noviny“ vás naladí na vánoční atmosféru. Můžete si píseň zazpívat a nebo vás inspiruje k vytvoření vlastního obrázku.

Zpívánky: Byla cesta, byla ušlapaná

04:50

Zpívánky: Byla cesta, byla ušlapaná

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Byla cesta, byla ušlapaná.

Zpívejte s námi: Narodil se Kristus Pán

03:10

Zpívejte s námi: Narodil se Kristus Pán

Animované video nás seznámí s českými lidovkami a naznačí, jaký mohl asi být příběh jejich vzniku. A vy si s ním můžete obohatit zpěvník o nesmrtelné české písničky, které znají celé generace malých i velkých zpěváků. Dnes se naučíme písničku Narodil se Kristus Pán.

Zpívejte s námi: Půjdem spolu do Betléma

02:16

Zpívejte s námi: Půjdem spolu do Betléma

Animované video nás seznámí s českými lidovkami a naznačí, jaký mohl asi být příběh jejich vzniku. A vy si s ním můžete obohatit zpěvník o nesmrtelné české písničky, které znají celé generace malých i velkých zpěváků. Dnes se naučíme písničku Půjdem spolu do Betléma.

Zpívejte s námi: Štěstí, zdraví

01:27

Zpívejte s námi: Štěstí, zdraví

Animované video nás seznámí s českými lidovkami a naznačí, jaký mohl asi být příběh jejich vzniku. A vy si s ním můžete obohatit zpěvník o nesmrtelné české písničky, které znají celé generace malých i velkých zpěváků. Dnes se naučíme písničku Štěstí, zdraví.

Probíhá načítání