Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Vánoční zpívání: Štědrej večer nastal…

Oslavy vánočních svátků si lze bez koled představit jen těžko. Jejich historie sahá až do 13. století a podle legendy byl autorem vůbec první koledy sám svatý František z Assisi. Zazpívejte si s námi pár více i méně známých písní, které provázejí oslavy Kristova narození a pomáhají nám navodit slavnostní náladu.

Vánoční zpívání

Hudba k Vánocům i času adventu neodmyslitelně patří. Vánoční zpívání nám pomáhá se zastavit, nechat se vtáhnout do atmosféry asi nejkouzelnější části roku, a je přitom jedno, jestli u toho sněží, nebo je bláto, a jestli jsme v barokním kostele, nebo doma v obýváku. Zpěv je meditace sama o sobě a taková společně zazpívaná koleda nás jistě všechny příjemně naladí. Znáte všechny koledy, které pro vás v této kolekci máme? A kterou máte nejraději?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Nesem vám noviny

Jak dobře znají vaši žáci text koledy Nesem vám noviny? Procvičte si tuto koledu v našem pracovním listu.

Vánoční koleda: Narodil se Kristus Pán

Naučte se s žáky koledu Narodil se Kristus Pán. Můžete si ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.

Vánoční koleda: Nesem vám noviny

Naučte se s žáky koledu Nesem vám noviny. Můžete si ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.

Vánoční koleda: Byla cesta, byla ušlapaná

Naučte se s námi koledu Byla cesta, byla ušlapaná. Můžete se ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.

Vánoční koleda: Půjdem spolu do Betléma

Naučte se s žáky koledu Půjdem spolu do Betléma. Můžete se ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.

Vánoční koleda: Štěstí, zdraví

Naučte se s žáky koledu Štěstí, zdraví. Můžete se ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.

Hra: Vánoční perličky Pavla Šporcla

Hra: MiniUni koleda

Hra: Zpívejte s námi koledy

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání