Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Užitková zahrada: Plody našich zahrádek

Co všechno nám dává užitková zahrada? Jasně, ovoce a zeleninu. Jak to ale vypadá v praxi? Jak se lidé naučili pěstovat si jídlo? Co je to prazelenina? A co je to šlechtění? Kolik je na světě druhů zeleniny? A kolik jich znáte vy? S dětmi si promrskáme i ovoce. Wifina nám ukáže, jak si správně usušit ovoce nebo i bylinky na čaj. Zahrada je štědrá, když víme, jak na ni.

Užitková zahrada

Na sklizeň ovoce se ostatně soustředí i náš pracovní list. Správné skladování ovoce i zeleniny nás připraví na dlouhé zimní večery a naučíme se, jak vytěžit zahrádku na maximum. Jenže pak je problém, jak všechny její dary okamžitě zpracovat. Ukážeme si pár triků a možností, jak se s tím vypořádat. Vždyť zemědělstvím, respektive skladováním ovoce a zeleniny, se lidé už zabývají pěkných pár tisíc let!

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Podzimní sklizeň ovoce

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s ovocem, které se sklízí na podzim a vysvětlit jim rozdíl mezi peckovinami a jádrovinami. Pracovní list je součástí námětu Užitková zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Zelenina

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základních škol. Cílem pracovního listu je seznámit žáky se zeleninou, kterou mohou vypěstovat na zahradě. Pracovní list je součástí námětu Užitková zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Sklízíme ovoce

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky se sklizní ovoce. Pracovní list je součástí námětu Užitková zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Sklízíme ovoce II

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky se sklizní ovoce. Pracovní list je součástí námětu Užitková zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání