Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Připravte se na výpravu: Co by měl vědět každý průzkumník

Chystáte se na dobrodružnou výpravu do přírody s kamarády nebo rodiči? Víte, jak přežít v přírodě a neztratit se? Jaké je na výlet do přírody nejvhodnější oblečení a co by vám v batohu nemělo chybět? Kromě jídla a pití si nezapomeňte přibalit repelent a opalovací krém, které vám ušetří spoustu nepříjemností. A krabička poslední záchrany je nezbytnou výbavou každého průzkumníka. Ukážeme vám, jak si ji doma vyrobit.

Připravte se na výpravu

Průzkumná výprava do přírody je velké dobrodružství. Ale aby se z takového dobrodružství nestala pohroma, je potřeba se velmi dobře připravit. Každý průzkumník by si měl vybrat vhodné oblečení, které mu pomůže čelit špatnému počasí, a hlavně pevnou obuv. Základem je také dobře sbalený batoh, ve kterém by nemělo chybět jídlo, pití, repelent, opalovací krém, krabička poslední záchrany s užitečnými drobnostmi, jak jsou sirky, náplasti, šitíčko a další praktičtí pomocníci. Součástí přípravy na výpravu jsou nejen věci, ale také znalosti. Každý zkušený průzkumník ví, jak rozdělat oheň, postavit si bunkr, který ho ochrání před sluncem i deštěm, a umí se orientovat podle mapy, zvířecích stop, slunce i hvězd. Máte všechno připravené? Tak se můžeme vydat za dobrodružstvím. 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Krabička poslední záchrany

Co je to krabička poslední záchrany (KPZ) a k čemu je dobrá se dozvíte v této příručce. Ukázkovou KPZ, kterou uvidíte na fotkách a rady k jejímu vytvoření pro vás připravila skautka Anička Podkova Haklová.

Pracovní list: KPZ a pobyt v lese

Tento pracovní list vám ukáže, co je to KPZ a jak byste se měli chovat v přírodě, aby se vám nic nestalo.

KPZ v akci

Podívejte se, k čemu je krabička poslední záchrany dobrá a jak můžete její obsah efektivně využít během pobytu v přírodě.

Průvodce divočinou: Jak přežít v přírodě

Průvodce divočinou je určený všem dětem, kteří se nebojí zažít pořádné dobrodružství! Ukáže vám, jak přežít v přírodě. Prožijete také chvíle, na které budete ještě dlouho vzpomínat!

Průvodce divočinou: Jak se neztratit v přírodě

Průvodce divočinou je určený všem dětem, kteří se nebojí zažít pořádné dobrodružství! Ukáže vám, jak se můžete orientovat v přírodě. Prožijete také chvíle, na které budete ještě dlouho vzpomínat!

Průvodce divočinou: Jak se vybavit do přírody

Průvodce divočinou je určený všem dětem, kteří se nebojí zažít pořádné dobrodružství! Ukáže vám, jak se vybavit do přírody. Prožijete také chvíle, na které budete ještě dlouho vzpomínat!

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání