Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Jaro dělá pokusy

Pojďte s námi prozkoumat zázrak, díky kterému se ze semínka stane dospělá rostlina. Co je to klíčení? Šikulové vám ukážou, jak si doma sami snadno vypěstujete vitamínovou bombu. A nemusíte pro to udělat skoro nic. Chtěli byste mít v pokojíčku vlastní živou zahrádku? Ne, neděláme si legraci. I tohle přání umíme splnit.

Pěstování a pokusy

Jak proměníte pár prázdných PET lahví v zelenou oázu? Máme pro vás návod, kterým vás provedeme krok za krokem. Nejen, že z14recyklujete plasty, ale vyčarujete si doma opravdovou džungli! Ukážeme si také jednoduchý způsob, jak rostlinky rozmnožovat. Jmenuje se řízkování a s řízkem na talíři nemá opravdu nic společného. Tak na to myslete při práci s našimi pracovními listy, ať nejste za popletu.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Jarní klíčení

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o klíčení rostlin. Zkuste si doma také zasadit svou vlastní rostlinku, kterou vypěstujete od semínka. Pokud nevíte, jak na to, pusťte si video a zapisujte si poznámky do tohoto pracovního listu.

Pracovní list: Pěstování řeřichy

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o pěstování řeřichy. Aby se vám lépe pracovalo, zapište si postup a pusťte se do práce!

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání