Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Navštívíme skalní města ve všech koutech naší země

Toulky přírodou jsou samy o sobě výborný způsob, jak strávit volný čas a ještě u toho poznávat krajinu našeho domova. Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? A co takhle skalní města? Uměli byste pojmenovat, o jaký přírodní útvar se jedná a kde všude je najdete? Víte, že stejně jako naše města mají i skalní města svoje věže, stěny, brány, římsky, skalní hodiny, okna nebo štíty? Pojďte se s námi podívat, co všechno je ve skalních městech k vidění. Vezmeme vás s sebou na Pravčickou bránu, Kokořínsko, do Českého ráje a Adršpašsko-teplických skal. A vy pak můžete vzít svoje kamarády nebo rodiče.

Navštívíme skalní města

Příroda České republiky nabízí mnoho unikátů a skalní města jsou jedním z nich. Někde na světě nenajdete tolik skalních měst na tak malé rozloze. Věděli byste, z jakých nerostů jsou vytvořena skalní města třeba na Korsice, Kubě, v Číně nebo Thajsku. My vám to prozradíme a vy se pak můžete na výletě blýsknout svými znalostmi před rodiči nebo kamarády. V Adršpašsko-teplických skalách se budete proplétat labyrintem chodeb, jezírek a vodopádů. Pravčická brána je zase největší skalní most v Evropě a pohled na něj vám sebere dech. Na Kokořínsku si užijete procházky nebo projížďky romantickou krajinou, která vás přenese do tajemného světa hlubokých lesů. V Českém ráji zase najdete krajinu jako z pohádky, kde v lese číhají loupežníci, na hradech žijí princezny a na koních se prohánějí stateční rytíři. Tak kam se vydáte vy?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Skalní města

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o skalních městech a mnoho dalšího. Pusťte si video a vyrazte na výlet!

Pracovní list: Kokořínsko

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o skalních městech a mnoho dalšího. Pusťte si video a vyrazte na výlet do Kokořínska!

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání