Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
hracky-ktere-odolavaji-casu

Námět do výuky pro:

Hračky, které odolávají času

Položte dětem následující otázky: Víte, co je to speedcubing? Podle čeho se jmenuje nejznámější česká hračka? Která to je? A kolik profesí zastane Igráček? Jak dlouho trvá postavit Eifellovku z Lega? Není divu, že neznají odpověď na každou otázku! Historie Rolls-Royců mezi hračkami je prostě zajímavá a často i kuriózní. Pojďte ji společně s dětmi prozkoumat!

Hračky, které odolávají času

Když začala dánská společnost Lego vyrábět první plastové kostičky, nevypadalo to, že o ně bude nějaký extra zájem. A dnes? Kostek Lego je na světě 62krát více než lidí! Česká stavebnice Merkur, kterou pro svůj objev kontaktních čoček použil i světově proslulý vynálezce Otto Wichterle, se po téměř století své existence málem přestala vyrábět a zachránil ji až nadšenec, který si s ní v dětství sám rád hrával. Hračky jsou zkrátka dobrodružství. A tím nechceme urazit jojo, které je vlastně i sportovní disciplínou. Jaká hračka je vaše oblíbená?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Lego

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znáte stavebnici Lego. Pokud ji máte doma, můžete si z ní postavit například dům, nebo cokoliv jiného. Víte, kdy bylo Lego poprvé vyrobeno?

Pracovní list: Rubikova kostka

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co všechno víte o Rubikově kostce. Pokud ji máte doma, můžete si vyzkoušet, jak rychle ji dokážete složit.

Pracovní list: Stavebnice Merkur

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znáte stavebnici Merkur. Pokud ji máte doma, můžete si z ní něco postavit. Inspirovat se můžete i ve videu.

Pracovní list: Yoyo a Jojo

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znáte jojo (nebo yoyo). Věděli jste, co všechno se s jojem dá dělat? Zkuste si s jojem nějaký trik, který jste viděli ve videu.

Pracovní list: Igráček

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co všechno víte o Igráčkovi. Znáte tuto figurku, která umí snad všechna povolání? Zeptejte se rodičů, určitě si Igráčka pamatují ze svého dětství.

Vybrané kapitoly

Den dětí

Den dětí se u nás poprvé oficiálně slavil 1. června 1951, tedy přesně před sedmdesáti lety. Tudíž bychom mu letos chtěli věnovat trochu více pozornosti, než je obvyklé. Připravili jsme pro vaše žáky…

Předškolní
1. stupeň ZŠ
Den dětí

ČT edu nejsou pouze videa

843

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání