Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Dětství známých osobností: Životy ve 20. století

Vybrali jsme pro vaše žáky životopisy osobností, které se ve svých dospělých životech staly legendami. Pověste dětem, co inspirovalo dílo Jaroslava Foglara, kvůli čemu se v dětství hašteřili Karel a Josef Čapkovi, jak se z chudého ševcovského synka Tomáše Bati stal výrobce obuvi světového významu a proč Přemysl Pitter zasvětil svůj život péči o válkou zubožené děti.

Dětství známých osobností

Být dětmi na začátku minulého století znamenalo mít před sebou dvě světové války, komunistický převrat a spousty dalších veletočů, které se nemohly neodrazit v jejich životech. Příběhy, které vám budeme vyprávět, mají různé konce, více či méně šťastné. Jedno ale mají společné. Ukážou vám, že neztratit charakter, fantazii a lidskost má smysl v každé době. A proto je potřeba si osobnosti, které to dokázaly, připomínat. Přejeme i vám, ať se vám podaří prožít život, za který se nikdy nebudete muset stydět.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Tomáš Baťa

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají Tomáše Baťu. Co všechno během svého života dokázal a mnohem víc se dozvíte ve videu!

Pracovní list: Zdeněk Burian

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají Zdeňka Buriana. Co všechno během svého života dokázal a mnohem víc se dozvíte ve videu!

Pracovní list: Jaroslav Foglar

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají Jaroslava Foglara. Co všechno během svého života dokázal a mnohem víc se dozvíte ve videu!

Pracovní list: Karel a Josef Čapkovi

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají bratry Karla a Josefa Čapkovi. Co všechno během svého života dokázali a mnohem víc se dozvíte ve videu!

Pracovní list: Přemysl Pitter

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají Přemysla Pittera. Co všechno během svého života dokázal a mnohem víc se dozvíte ve videu!

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání