Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Světový den knihy: Co se četlo kdysi

Tak jako všechno kolem nás se proměňuje i to, co čteme. Je to přirozené, protože spisovatelé píší stále nové a nové knihy, řada starších knih se vydává znovu v kritických či upravených edicích, překládá se spousta knih z jiných jazyků…

Co se četlo kdysi

Některé knihy se čtou opakovaně po desítky i stovky let. Jiné vyjdou a za pár týdnů nebo měsíců o nich nikdo neví. Vliv na to, co se čte, má samozřejmě i doba, ve které žijeme. Děti nechápavě kroutí hlavou nad některými knihami, co četli jejich rodiče, ale vedle toho se najdou i knihy, které si přečtou se stejným zápalem jako rodiče nebo dokonce prarodiče. Pojďme se podívat, co se u nás četlo v různých obdobích minulého století.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Co se četlo ve 40. a 50. letech 20. století

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům středních škol. Procvičí vaše znalosti o literatuře, která se četla v 40. a 50. letech 20. století.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Co se četlo v 60. letech a v období normalizace

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům středních škol. Procvičí vaše znalosti o literatuře, která se četla v 60. letech 20. století a v období normalizace.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Co se četlo za protektorátu

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům středních škol. Procvičí vaše znalosti o literatuře, která se četla v období protektorátu.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Co se četlo v prvorepublikovém Československu

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům středních škol. Procvičí vaše znalosti o literatuře, která se četla v Československu v období první republiky.
Probíhá načítání