Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

William Shakespeare: Nesmrtelný bard z Avonu

Když 23. dubna roku 1616 William Shakespeare zemřel, bylo mu pouhých 49 let. Přesto se stihl stát největším dramatikem všech dob a zanechat po sobě 38 divadelních her a 154 sonetů. Jeho dílo bylo přeloženo do všech živých jazyků a dodnes je uváděno častěji než hry jakéhokoliv jiného dramatika. Shakespeare uměl dokonale skloubit básnického génia se smyslem pro efektní drama a stvořil tolik archetypálních postav, které vstoupily do obecného povědomí, jako nikdo jiný před ním ani po něm.

William Shakespeare

U příležitosti výročí 405 let od autorova úmrtí jsme pro vás připravili námět, který vám poskytne podrobnější pohled na tvůrčího génia a vhled do života jeho dnes už naprosto ikonických postav.…

U příležitosti výročí 405 let od autorova úmrtí jsme pro vás připravili námět, který vám poskytne podrobnější pohled na tvůrčího génia a vhled do života jeho dnes už naprosto ikonických postav. Lidská přirozenost se totiž ani po staletích moc nezměnila, a tak jsou Shakespearovy hry stále aktuální. Morální dilemata, nešťastné lásky, pomsta, spravedlnost, pouto krve, pachuť moci, mystéria osudu… To všechno zažívají lidé stále dokola, a proto se k dílu „barda z Avonu“ navzdory plynutí času vztahujeme i my. Pojďte se s námi vydat po stopách muže, který se nesmazatelně zapsal do dějin světové literatury a dramatu, ačkoliv o jeho osobě a životě víme jen velmi málo. Jeho dílo však rezonuje se samotnou podstatou lidství.

Náměty

Probíhá načítání