Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Volby: K čemu jsou a jak probíhají

Proč má smysl chodit k volbám? Volby jsou v zastupitelské demokracii nejmocnějším nástrojem, kterým může občan ovlivnit fungování a směřování státu. Voliči o tom rozhodují na několika úrovních. Vysvětlíme si, koho volíme v komunálních volbách, volbách do obou komor parlamentu, krajských zastupitelstev a podíváme se také na problémy, kterým naše demokracie aktuálně čelí. Pokusíme se také přijít na to, proč tomu tak je.

Volby: K čemu jsou a jak probíhají

Čeká nás objasnění volebního postupu krok za krokem, aféra s kupčením s hlasy a problematika nedůvěry lidí ve volené zástupce. Jak probíhá volební den a předvolební kampaň? Kdo je ve…

Čeká nás objasnění volebního postupu krok za krokem, aféra s kupčením s hlasy a problematika nedůvěry lidí ve volené zástupce. Jak probíhá volební den a předvolební kampaň? Kdo je ve volební komisi? Podíváme se také na to, na jakých pilířích stojí naše demokracie. Pokusíme se rovněž odpovědět na poměrně složitou otázku, v jakém stavu se nachází moderní politika a proč někteří dokonce hovoří o krizi politiky.

Náměty

Probíhá načítání