Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Modrá planeta: Voda jako základ života

Z vody povstal život na zemi. Od prvoků k obojživelníkům, ptákům a savcům a ve finále k člověku bychom nedošli, nebýt magické substance známé jako H2O. Naše planeta by bez vody byla jen pustinou. Přesto, anebo právě proto, se člověk odnepaměti pokouší vodu pokořit, spoutat a podřídit své vlastní vůli. Jenže voda se jen tak nedá. Jako každý správný živel brání svou svobodnou existenci. Podívejte se, jaké krásy i záhady nabízí, jak formuje celou planetu a živí všechno, co je živé.

Voda, základ života

Od malého potůčku k rozlehlému oceánu. Všechna voda nakonec jen jedna je. Ale má mnoho podob. A pod její hladinou existuje jakýsi jiný vesmír, život, který nás pozemšťany nikdy nepřestane…

Od malého potůčku k rozlehlému oceánu. Všechna voda nakonec jen jedna je. Ale má mnoho podob. A pod její hladinou existuje jakýsi jiný vesmír, život, který nás pozemšťany nikdy nepřestane fascinovat. Voda formuje i své okolí. Nekompromisně si razí cestu krajinou, kterou mění. Připravili jsme pro vás několik námětů s vodní tematikou, protože o zázraku, který představuje, nikdy nebudeme vědět dost. A to i přesto, že jsme sami z více než poloviny tvořeni vodou. I to je důkazem toho, že se bez ní zkrátka nedokážeme obejít.

Náměty

Probíhá načítání