Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Vybraná kapitola pro:

Mikulášská nadílka: Mikuláš je za dveřmi

Víte, jak vznikl svátek svatého Mikuláše a kým byl tento světec za svého života? Ne? Tak to si určitě musíte pustit náš námět. Kromě toho, že vás seznámíme s tím, jak se vyvíjela tradice, při které se hodné děti nemají čeho bát, se dozvíme také, jak se tento svátek slaví v různých evropských zemích. Také pro vás máme trochu mikulášské inspirace do hodin pracovních činností.

Mikulášská nadílka

Vyrobte si se Šikuly nějakou tu mikulášskou dekoraci a zjistěte, jak se s Mikulášem potkávaly děti v minulosti. A schválně, věděli byste, jaký je rozdíl mezi Mikulášem a Santa Clausem? A…

Vyrobte si se Šikuly nějakou tu mikulášskou dekoraci a zjistěte, jak se s Mikulášem potkávaly děti v minulosti. A schválně, věděli byste, jaký je rozdíl mezi Mikulášem a Santa Clausem? A proč vlastně Mikuláš chodí o den dříve, než je v kalendáři? Všechno si vysvětlíme. Nezapomeneme samozřejmě ani na nějaké ty básničky či písničky, které by se dětem mohly při této příležitosti hodit. A nechybí ani pracovní list, který ověří, jak moc byly, anebo nebyly pozorné.

Náměty

Probíhá načítání