11:39
Pořad seznamuje děti s jehličnatými stromy. Vysvětluje rozdíly mezi jehličnatými a listnatými stromy. Dále objasňuje, k čemu slouží šišky, proč je důležité sázet stromky a starat se o lesy. V pořadu jsou ukázány různé druhy jehličnatých stromů: borovice, smrk, jedle a modřín. Tak se pojďte podívat s námi.
Pořad seznamuje děti s listnatými stromy. Popisuje, jak se jmenují části stromu a k čemu slouží koruna, kmen, kůra nebo kořeny. Dále názorně ukazuje, co se děje s listy během celého roku, a odpovídá na otázku, proč jsou pro nás listy stromu tak důležité.
Pořad seznamuje děti s ročním obdobím zimou. Tento díl ukazuje, jak se v zimě příroda mění, jak se dá pomoci rostlinám v zimním období a co dělají některá zvířata – například, kde spí ježek.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Je meloun ovoce, nebo zelenina?
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem CH. Učí děti, jak se toto tiskací písmeno píše a z čeho se skládá. Představuje slova začínající tímto písmenem. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem H. Učí děti, jak se toto tiskací písmeno píše, a představuje slova začínající tímto písmenem. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad zábavnou formou seznamuje děti se zelenou barvou. Ukazuje, jaké rozdíly v odstínech tato barva má a jak vytvořit zelenou barvu smícháním dvou jiných barev.
Pořad seznamuje děti se správnou výslovností písmen C, Z, S za pomoci dramatizace a hudebně pohybových her. Děti v úvodu absolvují krátkou rozcvičku a následně se dozvědí, proč je potřeba tato písmena správě vyslovovat a dávat pozor, aby nedošlo k jejich záměně. Děti se také seznámí s písní „Kosáci“.
Pořad zábavnou formou seznamuje děti s barvami duhy.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit číselnou skládačku. Budeme potřebovat: papírový talířek nebo tácek, tužku, víčko od PET lahve, nůžky a fixy.
Pořad hravou formou seznamuje děti s rozdíly mezi velkými a malými písmeny abecedy. Pojďte se na tento rozdíl podívat s námi.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit pomůcku na poznávání barev. Budeme potřebovat: barevné papíry, ruličky od toaletního papíru, nůžky, lepidlo a lékařské špachtle.
Pořad se věnuje správnému rozlišování fialové, zelené, červené, žluté, modré a bílé barvy.
Krátká ukázka seznamuje děti se žlutou barvou a názorně předvádí, které věci mají žlutou barvu.
Pořad hravou formou seznamuje děti s šedou barvou. Ukazuje, jak daná barva vypadá, a vyhledává předměty, které mají stejnou barvu.
13 495
756
4 597
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.