07:29
Chcete se přestrojit za čerta? Máme pro vás skvělý doplněk! Vyrobte si s námi čertovské rohy na čelence a můžete vyrazit na mikulášský rej! Potřebovat budete červený filc, šablonu rohů, duté vlákno, čelenku, nůžky, fix a tavnou pistoli. S námi se proměníte v zástupce pekla dřív, než stihnete pořádně zablekotat.
Pořad vysvětluje, jaké mohou být knihy (například encyklopedie, slabikář) a k čemu je používáme. Dále popisuje, co všechno je potřeba k výrobě knížky a jak se jmenují lidé, kteří knihy píšou nebo ilustrují. Děti se naučí, jak se s knížkami správně zachází a kam se ukládají. Dozvědí se také, co je to knihovna a jaký má význam.
Výroba podzimního lampionu dá sice trochu práce, ale výsledek stojí za to. Budete potřebovat barevné listy stromů, čajovou svíčku, alobal, štětec, disperzní lepidlo, pečicí papír, drátek, šídlo, nůžky, papírovou krabičku od sýrů a sešívačku. Každý lampion je originál a záleží jen na vás, jak bude vypadat.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč vyhazujeme odpadky?
Dělali jste někdy bambule? Pokud ještě ne, tak se to společně naučíme, a navíc z nich vytvoříme krásného velikonočního zajíčka. Na vyrábění si připravte barevný filc, černé korálky, karton na šablonku, vlnu, nůžky a tavicí pistoli. A proč vyrábíme zrovna zajíčka?
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit pomůcku na poznávání barev. Budeme potřebovat: barevné papíry, ruličky od toaletního papíru, nůžky, lepidlo a lékařské špachtle.
Pořad zábavnou formou seznamuje děti s červenou barvou. Ukazuje, co všechno je červené, a určuje rozdíl mezi odstíny (světle a tmavě červená).
Pořad seznamuje děti s tím, co se stane, když smícháme různé barvy. Ukazuje, jakými barevnými kombinacemi vzniká oranžová a hnědá.
Krátké seznámení se základními geometrickými tvary. Cílem je přiřadit správně velký čtverec nebo obdélník do vyznačeného prostoru.
Krátká ukázka seznamuje děti se žlutou barvou a názorně předvádí, které věci mají žlutou barvu.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit pirátský šátek. Budeme potřebovat: pruh látky, tavící pistoli, korálky, drátek, nůžky, papírovou pásku, vlnu a čokoládové penízky.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit olympijské medaile. Budeme potřebovat: bronzovou folii, termofolie, karton, stuhu, lepidlo, fixy, kružítko, nůžky a děrovačku.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit úsměv na špejli. Budeme potřebovat: metličku, kusy barevných látek, lepicí pistoli, nůžky, větvičky, knoflíky, peříčka, vatová vajíčka, barvy, chlupatou vlnu, pastelky, fixy, lepidlo a tvrdý bílý papír. A můžeme jít na to.
Rádi se v zimě zahřejete teplým čajem? A co si pod hrneček vyrobit mikulášský podtácek? Během vyrábění se dozvíme i něco o svatém Mikulášovi. Pojďme společně na to! Budeme potřebovat barevný filc, černý fix, nůžky, šablony z pevného papíru, tavnou pistoli. Není to nic těžkého a podtácek se nám vyklube raz, dva.
Pořad se věnuje správnému rozlišování fialové, zelené, červené, žluté, modré a bílé barvy.
Pořad zábavnou formou seznamuje děti s prstovou abecedou. Ukáže jim, jak se na prstech ukazují písmena: V, C, A, I a J.
Pořad zábavnou formou pomocí malířské palety opakuje již dříve naučené barvy.
Seznámení s barvami v rámci lidské tváře. Jaké barvy v obličeji může člověk mít, když je mu zima (modrá pusa), když je mu špatně od žaludku (zelený obličej) nebo když má rýmu (červený nos).
10 662
525
2 960
990
67
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.