05:42
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Y. Určuje rozdíl mezi písmeny I a Y, a ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč vyhazujeme odpadky?
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit hru s geometrickými tvary. Budeme potřebovat: karton, barevné pěnové papíry, nůžky, černý fix, suchý zip a geometrické tvary.
Opakování některých písmen abecedy a hledání slov začínajících danými písmeny s Michalem Nesvatbou. Písmena se proměňují v předměty, které svými tvary můžou připomínat. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
V tomto dílu nám Brďo přiblíží historii psaní knih. Začneme tím, jak si lidé v minulosti příběhy zapisovali na hliněné destičky a projdeme celou historii knihy až po současnost. Co je to rukopis a kdo je to korektor? A tiskařský šotek? Všechno, co se s knihou musí stát, než se dostane k vám domů, si pěkně popíšeme. Jaká je nejmenší kniha na světě? Jaké druhy vazeb mají? Zvládnete náš kvíz?
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem O. Michal Nesvadba názorně dětem ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova, která tímto písmenem začínají. A také věci, které ho připomínají. A co písmeno O připomíná vám? Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem B. Ukazuje, jak se velké písmeno B píše a jaká slova tímto písmenem začínají. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
U maminky ve spíži se možná skrývají ingredience na krásnou vánoční ozdobu. Vyrobte si s námi andělíčka Farfallo z několika druhů těstovin. Budete potřebovat dva druhy těstovin, zlatou barvu ve spreji, kuličky nového koření, tavnou pistoli a starý papír. Stačí pár jednoduchých kroků a andílci jsou tu!
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit trpasličí domeček. Budete potřebovat: barevné papíry, filc, fixy, nůžky, čajovou svíčku, gumičku, bavlnku, ruličku od toaletního papíru, sklenici od zavařeniny, nůžky na manikúru a oboustrannou lepící pásku
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit pirátský šátek. Budeme potřebovat: pruh látky, tavící pistoli, korálky, drátek, nůžky, papírovou pásku, vlnu a čokoládové penízky.
Krátké seznámení se základními geometrickými tvary. Cílem je přiřadit správně velký čtverec nebo obdélník do vyznačeného prostoru.
13 495
756
4 597
1 301
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.