05:42
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč vyhazujeme odpadky?
Pořad vysvětluje, jaké mohou být knihy (např. encyklopedie, slabikář) a k čemu je používáme. Dále popisuje, co všechno je potřeba k výrobě knížky a jak se jmenují lidé, kteří knihy píšou nebo ilustrují. Děti se naučí, jak se s knížkami správně zachází a kam se ukládají. Dozvědí se také, co je to knihovna a jaký má význam.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Q. Michal Nesvadba názorně dětem ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova, která tímto písmenem začínají. A také věci, které ho připomínají. A co písmeno Q připomíná vám?
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit úsměv na špejli. Budeme potřebovat: bílý tvrdý papír, nůžky, špejli, barevné fixy, černý fix, lepící pásku a tužku.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit hru s geometrickými tvary. Budeme potřebovat: karton, barevné pěnové papíry, nůžky, černý fix, suchý zip a geometrické tvary.
Herní slabikář nám v tomto díle představí hru, piškvorky. Víte, že se tato strategická hra nemusí hrát jen na papíře? A že ji můžete hrát i venku? Tak to pojďte zkusit.
Kimovu hru na paměť nás naučí další díl Herního slabikáře. Kimova hra na paměť je vlastně špionský trénink z románu, v němž se postava Kim podrobuje speciálnímu výcviku tak, aby si nejen dokázal zapamatovat, co potřeboval, ale také aby rozpoznal a vybavil si každý detail.
Mikádo je další hra, kterou nám představí Herní slabikář. Je to další hra, která se hraje po celém světě, díky ní si cvičíme motoriku, pozornost i šikovnost. Tak si pojďte taky zahrát.
Krátké seznámení se základními geometrickými tvary. Cílem je přiřadit správně velký čtverec nebo obdélník do vyznačeného prostoru.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit pomůcku na poznávání barev. Budeme potřebovat: barevné papíry, ruličky od toaletního papíru, nůžky, lepidlo a lékařské špachtle.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Je meloun ovoce, nebo zelenina?
Pořad hravou formou seznamuje děti s rozdíly mezi velkými a malými písmeny abecedy. Pojďte se na tento rozdíl podívat s námi.
9 528
362
2 022
846
46
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.