13:10
Seznámení s metodami řešení konfliktů a asertivního jednání. Jak máme správně obhajovat naše stanovisko? Proč je špatné ustupovat a proč není řešením ani agrese? Komentáře Miroslava Táborského k hraným scénkám osvětlují zásady asertivního jednání.
Gestika, mimika, tón hlasu, postoj těla, dokonce i volba oblečení. Toto vše tvoří až 80 % našeho sdělení. Naučte se ji číst! Video nám například vysvětlí, jak poznat lháře, upřímný úsměv od neupřímného a co je to zrcadlení.
Každý konflikt je příležitost, kterou buď využijeme a navzájem se k sobě přiblížíme, nebo se od sebe naopak vzdálíme. Příklady nezvládnutého i zvládnutého konfliktu jsou obsahem této ukázky, v obou případech jde o spor pracovní. Řešením konfliktů nás provází s využitím hraných scének Miroslav Táborský.
Věděli jste, že až 80 % našeho sdělení není přenášeno slovy? Nejen slova totiž mluví, mluví celé naše tělo! Ale pozor, neverbální signály vysíláme většinou podvědomě a stejně tak je i přijímáme. Video je úvodem do tematiky řeči těla.
Víte, co to znamená, když někdo kuje pikle? A jakou souvislost mají pikle se spiknutím? A co je piksa nebo pikel? Odpovědi na tyto otázky hledejte ve videu z pořadu Jazykovědma.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 5. ročníku psát recept a rozšiřovat si slovní zásobu o vhodná slovesa a zapojovat tvořivost a fantazii.
Když děti učí telka! Pojďte společně se staršími žáky na základě obrazových nápověd rozpoznat v textu hlavní historické postavy. Při práci s textem využijeme přímou řeč a budeme rozpoznávat charakteristické znaky hlavních postav. Dozvíte se, co mají hlavní postavy společného se Dnem české státnosti.
V pasáži je vysvětleno, kdo je internetový troll a co je smyslem jeho počínání.
Česká rocková hudební skupina Mňága a Žďorp, jejíž jádro pochází z Valašského Meziříčí, do svého alba Jen pro vlastní potřebu zařadila píseň Pod mrazivým nebem s textem stejnojmenné básně Františka Gellnera. Ve vybrané pasáži pořadu Písně českých básníků si ji můžeme poslechnout.
Připravujete se na maturitu z češtiny? V následujícím videu můžete vidět, jak úlohy z předchozích let řešili studenti maturitních ročníků. Následně vám společně s Jarmilem Vepřkem - Běžícím češtinářem dáme tipy, jak podobné typy úloh úspěšně a efektivně řešit!
Pohádka Mořský čaroděj a jeho učeň, kterou předčítá herec Josef Abrhám. Příběh vypráví o rolníkově synovi, kterého zavede mořský čaroděj do svého zámku. Tam se syn potají naučí kouzlit. Když ho pak čaroděj chce získat do své moci, dokáže mu chlapec statečně vzdorovat a zachránit své přátele. Pohádka je přeložena do znakové řeči.
V sedmém díle LOGOhrátek si posvítíme na příslovce, která nám říkají, jak se něco děje. Při dechovém cvičení je využijeme při popisování toho, jak foukat. Popovídáme si o potlesku a vyzkoušíme si jeho intenzitu podle nálady z výkonu. A na závěr popíšeme obrázek podle otázek.
13 485
756
4 593
1 301
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.