13:10
Seznámení s metodami řešení konfliktů a asertivního jednání. Jak máme správně obhajovat naše stanovisko? Proč je špatné ustupovat a proč není řešením ani agrese? Komentáře Miroslava Táborského k hraným scénkám osvětlují zásady asertivního jednání.
Gestika, mimika, tón hlasu, postoj těla, dokonce i volba oblečení. Toto vše tvoří až 80 % našeho sdělení. Naučte se ji číst! Video nám například vysvětlí, jak poznat lháře, upřímný úsměv od neupřímného a co je to zrcadlení.
Každý konflikt je příležitost, kterou buď využijeme a navzájem se k sobě přiblížíme, nebo se od sebe naopak vzdálíme. Příklady nezvládnutého i zvládnutého konfliktu jsou obsahem této ukázky, v obou případech jde o spor pracovní. Řešením konfliktů nás provází s využitím hraných scének Miroslav Táborský.
Věděli jste, že až 80 % našeho sdělení není přenášeno slovy? Nejen slova totiž mluví, mluví celé naše tělo! Ale pozor, neverbální signály vysíláme většinou podvědomě a stejně tak je i přijímáme. Video je úvodem do tematiky řeči těla.
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 2. ročníku správně číst a psát slova se skupinami bě, pě, vě. Vyvodíme si jednotlivé slabiky, přečteme si slova, která tyto skupiny obsahují, a budeme opravovat chyby v jejich psaní.
Kvalita mluveného slova se za posledních dvacet let výrazně zhoršila. Důvodů je mnoho – od zcela zásadní proměny naší společnosti až po nové moderní technologie, které mění každodenní komunikaci. Jak se na problematiku současné češtiny dívají její odborní uživatelé?
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 2. ročníku, jak napsat příběh, aby zaujal ostatní. Zajímavé věty si zdramatizujeme. Pomocí barvitých přídavných jmen se naučíme příběh vybarvovat, abychom si ho dokázali co nejlépe představit. Závěrečné doplňovačky nám v tom pomohou.
Pasáž se zabývá používáním vycpávkových výrazů především v mluveném projevu, formou scénky a vysvětlení uvádí některé často používané vycpávkové výrazy.
Pohádka o strašném, ale spravedlivém vládci Krkonoš, kterou předčítá herec Pavel Tesař. Příběh vypráví o Jeníkovi a Andělce, kteří se starají o nemocnou maminku a žijí v bídě. Jednoho dne se proto vydají požádat o pomoc vládce Krkonoš, Rýbrcoula. Cesta k němu však není jednoduchá.
V osmém díle LOGOhrátek si budeme hrát s předložkami, které nám pomáhají určit, kde něco je nebo kam něco směřuje. Při dechovém cvičení se zkusíme bránit foukáním před pavoukem. Při popisovací hře se budeme snažit používat různé předložky a hledat chyby ve slyšeném popisu. A na závěr předložky použijeme při kreslení do vzduchu.
Pohádka O kocouru, kohoutovi a kose, kterou předčítá herečka Dagmar Havlová. Příběh vypráví o třech bratrech, kteří po otci zdědili kocoura, kohouta a kosu. Neměli však ani tušení, že jim tyto zdánlivě nepotřebné dary v kombinaci s chytrou hlavou zajistí obrovské bohatství.
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 1. ročníku číst a psát Ř a ř. Povíme si s dětmi zábavný jazykolam a zahrajeme si pohybovou hru, která nám procvičí i sluch!
13 496
756
4 598
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.