13:10
Seznámení s metodami řešení konfliktů a asertivního jednání. Jak máme správně obhajovat naše stanovisko? Proč je špatné ustupovat a proč není řešením ani agrese? Komentáře Miroslava Táborského k hraným scénkám osvětlují zásady asertivního jednání.
Gestika, mimika, tón hlasu, postoj těla, dokonce i volba oblečení. Toto vše tvoří až 80 % našeho sdělení. Naučte se ji číst! Video nám například vysvětlí, jak poznat lháře, upřímný úsměv od neupřímného a co je to zrcadlení.
Každý konflikt je příležitost, kterou buď využijeme a navzájem se k sobě přiblížíme, nebo se od sebe naopak vzdálíme. Příklady nezvládnutého i zvládnutého konfliktu jsou obsahem této ukázky, v obou případech jde o spor pracovní. Řešením konfliktů nás provází s využitím hraných scének Miroslav Táborský.
Věděli jste, že až 80 % našeho sdělení není přenášeno slovy? Nejen slova totiž mluví, mluví celé naše tělo! Ale pozor, neverbální signály vysíláme většinou podvědomě a stejně tak je i přijímáme. Video je úvodem do tematiky řeči těla.
Praktické rady, jak odmítat nekalé obchodní praktiky, které na člověka útočí z mnoha stran. Vysvětlení, jak se jim bránit i jak jim předcházet.
Když děti učí telka! Pojďte společně se staršími žáky doplňovat slova do lineárního textu. Řekneme si, jaké jsou jeho znaky, a zkusíme připravit text nelineární. Pomocí pojmové mapy si utřídíme myšlenky a upevníme si význam pojmů souvisejících s neživou přírodou.
Když děti učí telka! Pojďte společně se staršími žáky na základě obrazových nápověd rozpoznat v textu hlavní historické postavy. Při práci s textem využijeme přímou řeč a budeme rozpoznávat charakteristické znaky hlavních postav. Dozvíte se, co mají hlavní postavy společného se Dnem české státnosti.
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 1. ročníku vyprávět podle obrázkové osnovy. Jakou pohádku máte nejraději? O jaké pohádce si budeme vyprávět my? Nejprve si ji společně převyprávíme. Podíváme se společně na obrázky a zkusíme je seřadit tak, jak jsme si pohádku vyprávěli. Zkusme ji převyprávět znovu, co je jednodušší? Přiřaďme k jednotlivým obrázkům text. Dokázali byste celou pohádku odvyprávět pomocí tří obrázků? Pojďme se o to pokusit.
Ve čtvrtém díle LOGOhrátek se eznámíme se slovesy. Tedy slovy, která označují, co děláme nebo co se kolem nás děje. Slovesa si procvičíme celým tělem formou pantomimy a také procvičíme koordinaci pohybů ruky a oka. A pak slovesa zapojíme při vyprávění příběhu nebo při popisu obrázků dopravních prostředků.
Pohádka Domácí skřítkové, kterou předčítá herec Pavel Tesař. Příběh vypráví o chudém ševci, který má látku už jen na poslední boty. K jeho překvapení je však za něj ušije někdo jiný. Když se pak situace opakuje a o boty je velký zájem, rozhodne se švec tajnému pomocníkovi odměnit.
Čtení je zábava. Karaoke čtení je tu proto, aby vám s ním pomohlo. Společně si čteme z knížky Dvanáct usmívajících se ježibab od Aloise Mikulky. Texty zároveň sledujeme na obrazovce. Učíme se správně intonovat, orientovat se v textu a rozšiřujeme si slovní zásobu. Dnes si přečteme příběh Dvanáct usmívajících se ježibab.
Pohádka O kravičce Bukole, kterou předčítá herec Miloslav König. Příběh vypráví o Jónovi, který se jednou vrátí z pastvy bez kravky Bukoly. Vydá se ji tedy hledat. Protože rozumí řeči zvířat, podaří se mu kravku nalézt v zajetí zlé obryně. Dokáže však obryni porazit a vrátit se s Bukolou domů? Pohádka je přeložena do znakové řeči.
13 386
749
4 561
1 255
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.