06:34
Všechny živé organismy jsou složené z buněk. Mnohobuněčné organismy tvoří stovky až miliony buněk, jako například u člověka. Jiné organismy zase tvoří jen jediná buňka. Příkladem jsou bakterie, prvoci a další jednobuněčné organismy. Každá buňka má membránu, jádro a cytoplazmu. Buňky se množí dělením.
Následující video vás zábavnou formou seznámí se základními informacemi o trávicí soustavě člověka. Dozvíte se, jak je trávicí soustava dlouhá a co se v ní děje se soustem potravy, které spolkneme. Jak je možné, že se nám do břicha vejde 8 metrů střev?
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 5. ročníku poznat svoje tělo. Kostra se skládá z mnoha částí, kostí. Budeme je poznávat, ukážeme si je a přiblížíme si jejich funkci. Připomeneme si s dětmi také důležitost některých vnitřních orgánů.
Jak vzniká onemocnění ledvin, jaké má příznaky a jak se dá s touto nemocí bojovat hlavně formou prevence a úpravou stravovacích návyků.
Pořad popisuje, jak a proč je pro nás důležitý spánek, jak dlouho by měli lidé spát a jaké jsou důsledky poruch spánku. Dále pasáž vysvětluje, co to znamená, když někdo chrápe, a jaké jsou příčiny a možnosti léčby chrápání.
Pořad popisuje, jak a v jaké míře se v naší společnosti konzumuje alkohol, jak se k tomu staví celá naše společnost a co tělu konzumace alkoholu způsobuje. Jsou zde zachyceny rozhovory jak s běžnými konzumenty, tak i s vyléčenými alkoholiky.
Pořad popisuje, jak bychom se měli opalovat, aby nám slunce prospívalo a aby nezpůsobilo spálení, nebo dokonce rakovinu kůže, tzv. melanom. Jsou zde rozhovory s lidmi, lékaři a známými osobnostmi, kteří popisují své zkušenosti s opalováním.
Krátká ukázka popisuje, z čeho se skládá lidské oko, jak funguje a jak probíhá vyšetření oka.
13 495
756
4 597
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.