05:04
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Y. Určuje rozdíl mezi písmeny I a Y, a ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme: Proč vyhazujeme odpadky?
Pořad seznamuje děti s tím, co se stane, když smícháme různé barvy. Ukazuje, jakými barevnými kombinacemi vzniká oranžová a hnědá.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem CH. Učí děti, jak se toto tiskací písmeno píše a z čeho se skládá. Představuje slova začínající tímto písmenem. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Krátké seznámení se základními geometrickými tvary. Cílem je přiřadit správně velký čtverec nebo obdélník do vyznačeného prostoru.
Ukázka seznamuje děti s písmenky Ď, Ť, Ň a poukazuje na problémy, které může přinést jejich záměna či špatná výslovnost (např. banka/baňka). Děti se také seznámí s písní „Medvědi“.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem G. Učí je, jak se toto tiskací písmeno píše, určuje rozdíl mezi písmeny C a G, a představuje slova začínající tímto písmenem. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad seznamuje děti se zlatou barvou a v místnosti se hledají zlaté objekty.
Pořad se věnuje správnému rozlišování fialové, zelené, červené, žluté, modré a bílé barvy.
Pořad zábavnou formou seznamuje děti s fialovou barvou. Ukazuje, jaké odstíny tato barva má a jak ji lze vyrobit smícháním dvou různých barev, modré a červené.
Pasáž vysvětluje, jaký je rozdíl mezi malířem obrazů a malířem pokojů. Děti si dále zopakují barvy z palety.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit číselnou skládačku. Budeme potřebovat: papírový talířek nebo tácek, tužku, víčko od PET lahve, nůžky a fixy.
Pořad zábavnou formou pomocí malířské palety opakuje již dříve naučené barvy.
Pořad hravou formou seznamuje děti s rozdíly mezi velkými a malými písmeny abecedy. Pojďte se na tento rozdíl podívat s námi.
13 485
756
4 597
1 301
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.