04:22
Pohádka O dvanácti měsíčkách, kterou předčítá herec Pavel Tesař. Příběh vypráví o Marušce, kterou v zimě vyžene zlá macecha a nevlastní sestra ven pro jahody, borůvky a jablíčka. Laskavé Marušce však s úkoly pomůže dvanáct kouzelných bratrů měsíčků.
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Pasáž vysvětluje původ a význam slova „vyžle“.
Pohádka Vánoce a zvířátka, kterou předčítá herec Pavel Tesař. Příběh vypráví o zvířátkách, která se v chaloupce připravují na Vánoce. Přitom však zjišťují, že pro každého z nich představuje tento svátek něco jiného.
Pořad vysvětluje, jaké mohou být knihy (např. encyklopedie, slabikář) a k čemu je používáme. Dále popisuje, co všechno je potřeba k výrobě knížky a jak se jmenují lidé, kteří knihy píšou nebo ilustrují. Děti se naučí, jak se s knížkami správně zachází a kam se ukládají. Dozvědí se také, co je to knihovna a jaký má význam.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem P. Michal Nesvadba názorně dětem ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova, která tímto písmenem začínají. A také věci, které ho připomínají. A co písmeno P připomíná vám?
Pohádka O perníkové chaloupce, kterou předčítá herečka Dagmar Havlová. Příběh vypráví o Jeníčkovi a Mařence, kteří zůstanou opuštění v lese a hledají cestu domů. Při tom narazí na perníkovou chaloupku, ve které bydlí zlá bába s dědkem. A chtějí si děti upéct.
Ve druhém díle LOGOhrátek se zaměříme na podstatná jména. Na začátku si uděláme dechové cvičení a další aktivity k procvičování čelistí. Uvedeme si různé příklady podstatných jmen v podobě názvů věcí, které nás obklopují. Vysvětlíme si, co jsou abstraktní podstatná jména a na závěr si některá podstatná jména nakreslíme oběma rukama zároveň.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Č. Věnuje se tomu, jak se velké tiskací Č píše a jaká slova tímto písmenem začínají.
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 4. ročníku určovat vzory u podstatných jmen rodu středního a ženského. Tentokrát využijeme k procvičování téma Velikonoce. K jednotlivým vzorům přiřadíme obrázky a překvapení, které obsahuje televizní krabice.
Pořad seznamuje děti se správnou výslovností písmen C, Z, S za pomoci dramatizace a hudebně pohybových her. Děti v úvodu absolvují krátkou rozcvičku a následně se dozvědí, proč je potřeba tato písmena správě vyslovovat a dávat pozor, aby nedošlo k jejich záměně. Děti se také seznámí s písní „Kosáci“.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem D. Učí je, jak se toto tiskací písmeno píše, a představuje slova začínající tímto písmenem.
Pořad seznamuje děti s výslovností písmena „F“ za pomoci hudebně pohybových her a dramatizace. Hlavní hrdina dětem ukáže, jaký je rozdíl ve slovech s písmenem „F“ a bez něj (rak/frak). Do těchto činností děti zapojí celé tělo a na konci pořadu se seznámí s písní „Fenek“.
Pořad seznamuje děti se stříbrnou barvou. Ukazuje, jaké předměty jsou stříbrné. Dále je zde krátké zopakování barev červené, zelené, modré a žluté.
V pořadu se děti učí počítat od nuly do deseti. V této pasáži se seznámí se znaménkem plus (+).
Pořad hravou formou seznamuje děti s rozdíly mezi velkými a malými písmeny abecedy. Pojďte se na tento rozdíl podívat s námi.
Pořad hravou formou opakuje dětem většinu písmen abecedy. Více se zaměřuje na písmeno ,,R" a nechybí ani připomenutí znamének potřebných k psaní – otazník a vykřičník.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem C. Učí je, jak se písmeno C píše a jaká slova tímto písmenem začínají.
9 528
362
2 022
846
46
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.