Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
12059
Rozhovor s programovou ředitelkou META, o.p.s. Kristýnou Titěrovou na téma žáků-cizinců

19:02

Rozhovor s programovou ředitelkou META, o.p.s. Kristýnou Titěrovou na téma žáků-cizinců

Jak se má zachovat učitel, když je součástí třídy žák-cizinec? Jaká jsou specifika práce žáků s odlišným mateřským jazykem? Jak učitel pozná, že dítě potřebuje podporu? Kam se může učitel obrátit pro podporu? Na tyto a další otázky odpovídá programová ředitelka META, o.p.s. Kristýna Titěrová. Video navazuje na 9. epizodu seriálu Ochránce.

Materiály ke stažení

Ochránce: Průvodce začleňováním žáků s odlišným mateřským jazykem

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol. Cílem tohoto průvodce poskytnutého META, o.p.s. je zpřehlednit, a zejména usnadnit ředitelům a učitelům základních škol proces začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) do ZŠ.

Ochránce: Krabička první záchrany pro učitele - první dny a týdny s žákem bez znalosti češtiny ve třídě

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Adaptační koordinátor na základní škole

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního a jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Desatero zásad komunikace s rodičem z odlišného kulturního prostředí

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání