Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11910
Ochránce 9.díl: Netolerance k nošení hidžábu

03:36

Ochránce 9.díl: Netolerance k nošení hidžábu

Muslimská dívka studující střední zdravotnickou školu se rozhodla pro nošení muslimského šátku. Dívka čelí vyhrožování a nenávistným útokům ze strany společnosti, nepochopení nachází i u části svých spolužáků. Odpůrci na hidžáb, šátek, jímž si muslimské ženy zahalují vlasy, krk a ramena, pohlíží jako na prosazování náboženského projevu. Muslimská dívka zase spatřuje v postoji školy omezování své náboženské svobody. Těžkou pozici v tomto sporu zastává vedení školy.

Materiály ke stažení

Ochránce: Průvodce začleňováním žáků s odlišným mateřským jazykem

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol. Cílem tohoto průvodce poskytnutého META, o.p.s. je zpřehlednit, a zejména usnadnit ředitelům a učitelům základních škol proces začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) do ZŠ.

Ochránce: Metodika pro pedagogické pracovníky zabývající se problematikou žáků cizinců

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního i jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Desatero zásad komunikace s rodičem z odlišného kulturního prostředí

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Krabička první záchrany pro učitele - první dny a týdny s žákem bez znalosti češtiny ve třídě

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Ochránce: Adaptační koordinátor na základní škole

Doprovodný metodický materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol, jejichž žáci pocházejí z odlišného kulturního a jazykového prostředí. Tento materiál byl poskytnut Národním pedagogickým institutem.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání