09:16
Skákání gumy je další dříve velice populární hra, kterou nám představí Herní slabikář. Byla to oblíbená hra maminek a babiček, kterou si krátily dlouhé chvíle o přestávkách ve škole.
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň: My tři králové.
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Pořad vysvětluje, jaké mohou být knihy (například encyklopedie, slabikář) a k čemu je používáme. Dále popisuje, co všechno je potřeba k výrobě knížky a jak se jmenují lidé, kteří knihy píšou nebo ilustrují. Děti se naučí, jak se s knížkami správně zachází a kam se ukládají. Dozvědí se také, co je to knihovna a jaký má význam.
Pořad seznamuje děti s písmenem „K“ pomocí dramatizace a hudebně pohybových her. Ukazuje, co se stane, když se písmeno „K“ vysloví špatně a slova tak získají úplně jiný význam. Nakonec se děti seznámí s písní „Kakadu“.
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace. Nějaké nové si vymyslíme a hlavně si to užijeme! A my jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když se tančí hip-hop.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Uděláme si malou diskotéku a porovnáme tu dnešní s královskou z minulosti. Na co se tančilo v minulosti nám ukáže barokní skladatel Marin Marais.
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace. Nějaké nové si vymyslíme a hlavně si to užijeme! A my jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když se tančí salsa.
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace. Nějaké nové si vymyslíme a hlavně si to užijeme! Jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když se tančí tanec S tebou mě baví svět.
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň: Když jsem já sloužil...
Animované video nás seznámí s českými lidovkami a naznačí, jaký mohl asi být příběh jejich vzniku. A vy si s ním můžete obohatit zpěvník o nesmrtelné české písničky, které znají celé generace malých i velkých zpěváků. Dnes se naučíme písničku Chovejte mě, má matičko.
Pojďte se s námi hýbat! V tomto díle se seznámíme s hudebním nástrojem zvaným cimbál. S pomocí tohoto netradičního hudebního nástroje se naučíme píseň Čiže sú to koně. Ale pozor, nic lehkého to nebude, musíme se k písni naučit i pohyb. Jste připraveni na cvičení s cimbálem? Tak pojďme na to!
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň: Na tý louce zelený.
Švihadlová desítka je hra, kterou nám předvede Herní slabikář. Švihadlo nemusí být jen neoblíbená pomůcka při tělocviku. Víte, že přes provazy skákali už před mnoha lety v Číně i v Egyptě? A že u nás v Evropě nejdříve skákali přes švihadla provazníci?
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace. Nějaké nové si vymyslíme a hlavně si to užijeme! A my jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když se tančí Tanec lyžařů.
Méďa Sportík nám pomůže se rozhýbat! Cvičení je zdravé a přináší dobrou náladu i pružné tělo. Sportíkova kamarádka Bedýnka nám k tomu zahraje písničku a půjde nám to úplně samo. Jestli chcete, můžete si k tomu cvičení zazpívat s ní. Jenom pozor, aby vám u toho nedošel dech. V dnešním díle vám Sportík ukáže, jak si krásně protáhnout celé tělo.
10 928
559
3 200
1 009
67
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.