Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Výtvarná výchova

Rozšiřující materiály:

Délka videa:

Stupeň vzdělání:

Vybrané filtry:

Smazat vše

Stupně:

Řadit podle:

Seřadit podle...

Zobrazuji 1-12 z 14
Chumelí
01:58

Chumelí

Vydejme se společně do chumelenice a nechme na sebe padat vločky v podobě tónů písničky i obrázků se sněhovou tematikou. Poznáte, jakými různými způsoby děti ve videu svá výtvarná díla vytvořily? Nechte se inspirovat k tvorbě.

Baroko v Čechách
02:41

Baroko v Čechách

Válkou zpustošenou českou zemi opouští nekatolická šlechta a inteligence a přichází jezuitský řád a baroko. Centrem pozornosti se opět stává Bůh.

Zprávičky: Leonardo da Vinci
01:39

Zprávičky: Leonardo da Vinci

Jeden z největších umělců, vynálezců a badatelů naší historie, tím vším bezpochyby byl Leonardo da Vinci. Fascinující je na něm právě to, že dokázal vynikat v tolika oborech najednou. Dochovala se po něm nejenom řada malířských památek, mezi které například patří slavný obraz Mona Lisa, ale také mnoho deníků a zápisníků, ve kterých se to jen hemží vynálezy, které mnohdy předběhly svou dobu. I proto se o něm mluví jako o jednom z největších géniů, jaký kdy žil. Konec konců posuďte sami a pusťte si naši reportáž.

Slovíčka: Abstrakce
01:56

Slovíčka: Abstrakce

Už jste byli někdy na výstavě, kde bylo abstraktní umění? Jak takové umění vypadá, co si pod ním můžeme představit a čím je abstrakce charakteristická?

Míchání barev
01:22

Míchání barev

Pojďme si společně namíchat barvy a podívat se, jaká barva se nazývá žonkylová. Pokud uvidíte něco bledě zlatožlutého, můžete to nazvat žonkylové. S různými barvami si můžete pohrát také doma a pozorovat barevné efekty, které tak vzniknou.

Zprávičky: Miloš Nesvadba
01:21

Zprávičky: Miloš Nesvadba

Pojďme se společně podívat na život významného českého kreslíře a herce Miloše Nesvadby. Rád kreslil a hrál divadlo. Po válce začal vystupovat v divadle a více než šedesát let hrál v činohře Národního divadla. Roky vystupoval v televizních pořadech pro děti. Stál u zrodu dětských časopisů Mateřídouška a Ohníček. Ilustroval přes padesát knížek a řadu omalovánek.

Kolik odstínů má modrá?
04:06

Kolik odstínů má modrá?

Václav Špála maloval různými odstíny modré. Kolik takových odstínů může být? Jasně modrá, bledě modrá, tyrkysová, námořnická modř, královská modř, tmavě modrá... Myslíte, že se dá modrou namalovat kůra stromu nebo kopec?

Zprávičky: Adolf Born
01:27

Zprávičky: Adolf Born

Pojďme se společně podívat na život českého kreslíře, malíře a významného ilustrátora. Adolf Born si jako kluk rád četl v dědečkových knížkách, kde ho zaujaly nejvíce obrázky. Studoval výtvarnou tvorbu na třech vysokých školách. Hodně tvořil právě pro děti, ilustroval známé příběhy Pipi Dlouhé punčochy, večerníčky Mach a Šebestová nebo Žofka Orangutanová.

Zprávičky: Radek Pilař
01:44

Zprávičky: Radek Pilař

Pojďme se společně podívat na život významného, všestranného českého umělce. Radek Pilař maloval, ilustroval knihy, fotografoval, a dokonce psal scénáře a točil filmy. Kdo by neznal znělku Večerníčků, tu nakreslil právě on. Ilustroval přes padesát knížek pro děti, které vyšly po celém světě. Podílel se také na založení časopisu Sluníčko, přispíval do Mateřídoušky.

Zprávičky: Zdeněk Smetana
01:35

Zprávičky: Zdeněk Smetana

Pojďme se společně podívat na život významné osobnosti Zdeňka Smetany. Tento český výtvarník a animátor byl po výtvarné stránce samouk. Animovaný film se stal jeho celoživotní náplní, nejprve tvořil pro dospělé, později se hodně věnoval tvorbě pro děti. Své nápady čerpal hodně z přírody. Ilustroval také dětské knížky, rukama mu jich prošlo na padesát.

Impresionismus: Krásný letní den
03:35

Impresionismus: Krásný letní den

Seznamte se s impresionismem. Podívejte se na obrazy Antonína Slavíčka a zažijte si, jaké pocity z jeho obrazů našeho největšího impresionisty můžete mít. Kdo vlastně byli impresionisté? Jak malovali? A jak zastavit čas? Podívejte se na epizodu ze Skobičin a dozvíte se to.

Portrét a Max Švabinský
03:43

Portrét a Max Švabinský

Víte, co je to portrét? A znáte Maxe Švabinského, našeho malíře? Pokud ne, určitě se podívejte na tuto epizodu Skobičin. Dozvíte se, proč se jeden z jeho obrazů jmenuje Chudý kraj a koho na něm vyobrazil a proč.

Probíhá načítání