Okruh pro:

Experimentujeme a tvoříme

Zajímají vás různé výtvarné techniky, animované filmy a rádi byste se naučili něco nového? Pak jste tu správně. Máme pro vás pořádnou dávku informací, ale hlavně inspirace. Ukážeme vám, z čeho všeho se dá tvořit, jak můžete rozvíjet svou fantazii a jak fungují klamy a iluze. Co jsou to vlastně barvy a jak je možné, že se loutky hýbou?

Co je to koláž a co frotáž? A jaký je mezi nimi rozdíl? I to se dozvíte. Společně pronikneme do světa abstraktního umění a seznámíme se s tradicí českého animovaného filmu. Naučíme se také ledacos o barvách a o tom, jak je vnímáme. Šikulové se s námi podělí o několik tvůrčích nápadů a samozřejmě nebudou chybět ani pracovní listy s nápady na další tvorbu.

Experimentujeme a tvoříme

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

22 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

4 listů

Metodický list: Klamy a iluze

Zde najdete metodický list k tématu Klamy a iluze, který nabízí aktivity týkající se určování barev, geometrických tvarů nebo výroby 3D obrázků.
1. stupeň ZŠ
Výtvarná výchova
Praktické činnosti
Štítek Digitální kompetence

Metodický list: Experimentujeme s barvami

V tomto metodickém listu najdete inspiraci pro práci s kolekcí videí na téma Experimentujeme s barvami. List nabízí návrhy aktivit aktivit, ve kterých si žáci vyzkouší, jak spolu barvy vzájemně fungují, jak se dají míchat a jak se naopak rozkládají.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Hudební výchova
Výtvarná výchova
Praktické činnosti
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 113

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání