Myslíte si, že dýchání je hračka? Správné dýchání je důležité. Pořad se věnuje také možnostem práce s hlasem (šeptání, volání, změna barvy hlasu, …) a na závěr radí, jak o svůj hlas správně pečovat.
V pořadu se děti dozvědí, jak správně dýchat, nacvičí si nádech a výdech a naučí se správně vyslovovat samohlásky A, E, I, O, U.
V pořadu se děti učí správně dýchat pomocí různých her: foukání do větrníku, tvoření bublin ve vodě, vyfukování bublin pomocí bublifuku a nafukování balonků.
V pořadu se děti naučí správně vyslovovat písmeno M. Dále zjistí, jak správně dýchat při plavání a při pobytu na souši. Dozvědí se také, jaké zvuky vydávají různá zvířata.
V prvním díle LOGOhrátek si budeme hrát se slovy a trénovat jejich význam. Jako malí se ze všeho nejdříve naučíme používat citoslovce, kterými vyjadřujeme své pocity. Abychom mohli správně vyslovovat, musíme také správně dýchat. Nakonec si zahrajeme hru na překladatele.
V osmém díle LOGOhrátek si budeme hrát s předložkami, které nám pomáhají určit, kde něco je nebo kam něco směřuje. Při dechovém cvičení se zkusíme bránit foukáním před pavoukem. Při popisovací hře se budeme snažit používat různé předložky a hledat chyby ve slyšeném popisu. A na závěr předložky použijeme při kreslení do vzduchu.
V posledním díle LOGOhrátek si zopakujeme, co všechno už jsme se společně naučili. Jak se řeč vyvíjí a proč je tolik důležitá. Že je důležité správně dýchat. A nakonec si zahrajeme tichou poštu!
V šestém díle LOGOhrátek se budeme zajímat o číslovky. Na začátku procvičíme výdrž dechu při počítání na jeden nádech. Procvičíme číslovky při pohybové aktivitě s počítáním jednotlivých činností nebo při počítání částí těla. Vysvětlíme si, co znamená gesto s jedničkou, a na závěr zkusíme ohebnost jazyka při jazykolamu.
Ve druhém díle LOGOhrátek zjistíme, jak by to vypadalo, kdybychom neviděli. Zkusíme poznávat věci po hmatu a přečteme si text napsaný Braillovým písmem. Zároveň si procvičíme dýchání a intenzivní foukání. Nakonec si můžete doma nakreslit něčí stín.
Ve druhém díle LOGOhrátek se zaměříme na podstatná jména. Na začátku si uděláme dechové cvičení a další aktivity k procvičování čelistí. Uvedeme si různé příklady podstatných jmen v podobě názvů věcí, které nás obklopují. Vysvětlíme si, co jsou abstraktní podstatná jména a na závěr si některá podstatná jména nakreslíme oběma rukama zároveň.
12 813
722
4 384
1 217
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.