Jak funguje záchranná služba? V ukázce je také představeno vybavení sanitky a prostředí dispečinku linky 155.
Tématem pořadu je cenzura médií. Myslí se tím kontrola obsahu médií. Byla tu odjakživa a v určité míře je stále přítomná i dnes.
Tématem pořadu je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání – správní orgán zřízený zákonem o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Je to místo, kde si na televizní vysílání mohou občané stěžovat.
Pořad se věnuje etickému kodexu novináře, který vymezuje, jak se má novinář ve sporných situacích zachovat.
Pořad se věnuje otázce, jestli si může novinář dělat, co chce. Ve své práci by měl dodržovat zásady novinářské etiky.
Sledování televizních zpráv se v průběhu let vizuálně i koncepčně změnilo, ale stále je považováno za důležitou součást všeobecného přehledu. Video ukazuje, jaké televizní stanice nalezneme v českém prostředí.
Rozhlas je každodenním společníkem většiny lidí. Pořad vysvětluje, že ho dělíme na soukromý a veřejnoprávní. Dále existuje také rozhlas regionální. Jen českých stanic je více než sto.
Pasáž ukazuje, jakým historickým vývojem prošly časopisy a pro jaké cílové skupiny se vydávají. Ptá se, jestli obstojí v současné době v porovnání s internetem a digitálními médii.
Denní tisk patří mezi masová média. Pasáž vysvětluje, proč noviny čteme – přináší totiž aktuální informace.
K povinnostem hasičů patří i pátrání po utonulých osobách. Pořad ukazuje, jak takové hledání v hluboké řece vypadá a jak hasiči zachraňují topící se osoby.
Pořad ukazuje, co všechno mají na starost hasiči a jak to chodí na hasičské stanici. Jak rychle musí hasiči vyrazit na místo požáru od jeho nahlášení?
O kyberšikaně se mluví jako o formě šikany prostřednictvím elektronických médií, jako je mobilní telefon či internet. Pořad radí, jak se proti ní bránit.
13 495
756
4 597
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.